Az Erő eredője: Innen indult a Star Wars-mítosz
Szerény sikerben bíztak a Csillagok háborúja készítői, ám George Lucas 1977-es filmes űrmeséje generációkon átívelő, dollármilliárdokat fialó mítosszá vált. Az alaptörténetet most zárja le a kilencedik rész, a Skywalker kora.
Starkiller kora – ez lenne a karácsony előtt mozikba került, a trilógia-trilógiát lezáró film címe, ha George Lucastól nem kéri a 20th Century Fox stúdió a forgatókönyve második változatának átírását. Abban a Csillagok háborúja (Star Wars) című film főhőse a Luke Starkiller nevet viselte, akinek a bátyját, Deak Starkillert legyőzte Darth Vader, s fegyverüket is lézerkardnak hívták, amit a rajongók kikérnek maguknak, hiszen az a moziban már fénykard volt.
A Starkillert (Csillaggyilkos) túl durvának találta a jót megtestesítő személyiséghez a filmjét elsősorban tizenéves képregény- és sci-fi-rajongóknak szánó Lucas, így lett a Tatooine sivatagos bolygón felnőtt fiú neve Skywalker. Aki a forgatókönyv első változatában még a Birodalom ellen lázadók idős tábornoka, Leia pedig 14 éves lány volt. Han Solo zöld varangyhoz hasonló lényként indult, akinek nincs orra, csak hatalmas kopoltyúja, s csak később lett belőle nagydumás űrcowboy, akinek megformálása a Star Wars-univerzum egyetlen szupersztárjává tette Harrison Fordot. Obi van Kenobi Jedi-mester alakja pedig csak a harmadik verzióban jelent meg.
Eltelt 42 év, de még mindig messzi-messzi járunk a Star Wars lenyűgöző világától
Az okos(kodó) droidok már a spájzban vannak, de a hiperugrástól még messze áll a mai tudomány. A Star Wars 1977 óta felvillantott megoldásai közül négy évtized alatt több ikonikus technológia sem jutott érdemben közelebb a megvalósuláshoz.