Ketten meghaltak egy pécsi kézigránátos támadásban
Ketten életüket vesztették abban a családi házban, amelyre kézigránátot hajítottak az éjjel Pécsett.
© MTI |
Ketten életüket vesztették abban a családi házban, amelyre kézigránátot hajítottak az éjjel Pécsett.
© MTI |
Eldurvul a közbeszéd, összeomlik a közmegegyezés, veszélybe kerül a demokrácia amennyiben nem szabályozzák a jelenleginél jobban a digitális médiát, írja a Guardian szerkesztőségi cikke. Grúzia autoriter irányba sodródik, ám a nyugat nem tesz eleget, hogy ne így legyen, írja a Foreign Affairs. Az elnyomás hosszú lidércnyomása várhat a megszállt ukrán területekre, fogalmaz cikkében a Financial Times. A lap egy másik cikke szerint jelentősen átalakultak az erőviszonyok a Közel-Keleten, Irán évtizedek óta nem tűnt ennyire sebezhetőnek. Két neves amerikai jogász szerint a Kongresszus meg tudná akadályozni, hogy Donald Trump hivatalba léphessen. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának gyanúja, pénzzel támogatott influencerek és kommentelők, az egykori fasiszta Vasgárda nézeteit népszerűsítő rádió – nagy erőkkel nyomoznak Calin Georgescu támogatói után.
Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg A Trefort szellemisége c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.
Az épülethez 2,5 hektáros telek tartozik, az ára sok milliárd forint lehet.
Karin Kneissl volt osztrák külügyminiszter 2023-ban áthelyezte lakhelyét Oroszországba, ahol azóta, mondhatni, nem szenved hiányt semmiben. Szeretettel Bécsből sorozatunk cikke.
Orbán adott, Trump visszatér, válságban a német és a kanadai kormány, több helyütt jönnek föl az autokraták. De a pohár félig teli, ahogy a dél-koreai példa is mutatja, és nem ők az egyetlenek a világban, akik kiálltak a demokrácia mellett.