Nem változott a forint árfolyama
Nem változott a forint árfolyama kedden reggel a bankközi devizapiacon, az eurót fél tíz körül 249,40/50 forinton jegyezték, ami megegyezik a hétfő délutáni szinttel.
URLguru |
Nem változott a forint árfolyama kedden reggel a bankközi devizapiacon, az eurót fél tíz körül 249,40/50 forinton jegyezték, ami megegyezik a hétfő délutáni szinttel.
URLguru |
A forint árfolyama szerdán reggel alig mozdult a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra körül 252,80/90 forinton jegyezték a keddi 252,90/253,00 forint után. A dollárral reggel 192,70/80 forinton kereskedtek, szemben a 193,15/25 forintos keddi árfolyammal.
Az előző napi éves csúcsot követően pénteken is tartotta magát a forint a bankközi devizapiacon, reggel 9 óra után az eurót 250,80/85 forinton jegyezték, ez szinte megegyezik a csütörtök délutáni 250,80/90 forinttal.
Szerdán a forint enyhén erősödött a bankközi devizapiacon a közép-európai valutákkal együtt, az eurót fél négy körül 252,70/80 forinton jegyezték a keddi 252,90/253,00 forint után.
A trendi csoki egyik összetevője a pisztáciakrém, a TikTokról indult mánia pedig akkora keresletet korbácsolt neki, hogy az alapjául szolgáló magvak – amúgy épp csökkenőben lévő – ára meredeken nőni kezdett, nem kis részben a török piacon hirtelen megjelent spekulánsoknak köszönhetően. A pisztáciafarmerek örülnek, a török fogyasztók meg csak a fogukat szívják az új lendületet kapó élelmiszer-infláció miatt.
Lőttek a vadászat tekintélyének Ausztriában, egyre több a kiadott engedély, egyre kevesebb a természetet is óvó szabálykövető. Előfordul az a különös eset, hogy a vadászra lőnek. Georg Dornauer átvitt értelemben járt így.
Bár nagy létszámú lett a Patrióták Európáért frakciója, a magyar kormánnyal együtt karanténba zárta az Unió. A soros elnökség sem volt diadalmenet.
Képes lesz-e Donald Tusk erőteljesebbé és hitelesebb tenni az EU-t, kérdezi a Neue Zürcher Zeitung. Az Independent szerint Ukrajna helyesen járt el, amikor lezárta a vezetéket az orosz gáz előtt. Ha a Nyugat le akarja rövidíteni a háborút, érvényt kell szereznie az olajszankcióknak, írja a Bloomberg. A hírügynökség egy másik cikkének szerzője Kína és az Egyesült Államok együttműködésének szükségességéről, a Guardian a régi keletű orosz-kínai barátság új veszélyeiről ír. A brit lap a francia elnök hét évét is elemzi, szerinte Macron példája azt mutatja, mi történik akkor, ha a libereralizmust megfosztják az erkölcseitől és az értékeitől. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Amikor a világ legnagyobb drogállamára gondolunk, általában Kolumbia jut eszünkbe, esetleg Mexikó, pedig az igazán nagy játékos a Bassár el-Aszad elnyomása alatt vergődő Szíria volt. A közel-keleti ország legnagyobb exportterméke ugyanis a drog volt, messze megelőzve minden legális forrást. Bár mindez rengeteg bevételhez juttatta a rezsimet, egyes szakértők szerint a bukásához is hozzájárult.