Puskás marad az intenzív osztályon
Puskás Ferenc, az Aranycsapat legendás 79 éves labdarúgója továbbra is marad az intenzív osztályon.
Puskás Ferenc, az Aranycsapat legendás 79 éves labdarúgója továbbra is marad az intenzív osztályon.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) delegációja csütörtökön délután a Kútvölgyi úti kórházban kereste fel Puskás Ferencet, hogy átadja neki a szervezet megalakulásának 50. évfordulója alkalmából létrehozott "Európa bajnokai" kitüntetést.
A Kútvölgyi Kórház intenzív osztályán ápolják Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás labdarúgóját.
Hétfőn kora este ünnepélyes ceremónia keretében Puskás Ferenc lábnyomát is elhelyezték a monte-carlói Bajnokok Sétányán, amelyen a labdarúgás történetének kiemelkedő alakjai kapnak helyet.
A Dél-Koreában hadiállapotot kihirdető, majd visszaszívó elnököt az ellenzéknek másodjára sikerült eltávolítania a hatalomból. Jun Szuk Jeol sorsáról az alkotmánybíróság dönt. Az események alakulása nem ritkaság Dél-Koreában, ahol a rendszerváltás óta hét elnökből hárman kerültek börtönbe. A szombati események azonban azt mutatják, hogy az országban virágzik a demokrácia.
Yoram Hazony izraeli-amerikai filozófus szerint a nemzetállamoké a jövő. Tanainak lelkes követője Trump alelnöke is.
A fejlett világban az emberek a szükségleteiknél többet vásárolnak. Miért viselkednek így, és milyen következményei vannak a túlfogyasztásnak? – erről szól a Netflix dokumentumfilmje, amelyben jelentős szerepet kap a mesterséges intelligencia.
A szántóföldek ára és bérleti díja is lassulva nő. Rövid távon nagyobb megtérülést biztosíthat a lakáskiadás, de hosszú távon a termőföldek értékállóbbak, ráadásul uniós támogatás is jár utánuk.
Az NDK utolsó, méltán elfeledett kommunista pártfőtitkára is kalapot emelne Orbán
Viktor rendszere előtt. Paks II. és az orosz zsarolás. A Budapesti Értéktőzsde mint saját maga karikatúrája. Esterházy Péter történelmi revü műfajú darabja. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
„Többször megkérdeztem, hogy nem félnek-e. Mindig mosolyogva válaszoltak, hogy már megszokták a helyzetet. Én ilyenkor nagyon rosszul éreztem magam” – mondta a HVG-nek Stark Tamás történész, az Ungváron most lezárult konferencia magyar szervezője. Miért tartanak a deportálástól az ukrán történészek? Hogyan ítélik meg ma a németeket kiűző szovjet katonákat? És a holokausztban játszott ukrán szerepet? Interjú.