Sószemnél kisebb chipeket mutatott be a Hitachi
A japán cég weboldalán megjelentette a világ jelenlegi legkisebb mikrochipjéről szóló közleményt. AZ RFID-technológiát használó nyomtatott áramkörök kisebbek egy szem sónál.
Pár szem só és 3 µ-Chip © Hitachi |
A méretcsökkentésnek hála egyetlen szilíciumszeletből több mint négyszer annyi chip készíthető, mint korábban. A cégnél azt remélik, hogy az új technológia számos korszakalkotó alkalmazás előtt nyitja meg a kaput.
A "µ-Chip" az RFID-technológia segítségével 2,45 GHz-es mikrohullámú frekvencián képes fogni a rádiójeleket, s ezeket energiává alakítva egy 128-bites azonosítót tud sugározni. Mivel a gyártási folyamat során az azonosítókat beleégetik a chip ROM-jába, ez a későbbiekben már nem módosítható, így magas fokú védelmet kínál. A 2005-ös Aichi Világkiállításon a látogatók RFID-jeladókkal ellátott belépőket használtak, s a mintegy 22 050 000 látogatónál egyetlen esetben sem találtak hamisított jegyet, a hibás eszközök pedig mindössze 0,001 százalékát tették ki az összes eladott belépőnek.
Az elenyészően kicsi mérete miatt a "µ-Chip"-et biztonsági, logisztikai alkalmazásokon, nyomkereséshez, s a szórakoztatóiparban egyaránt használhatják majd.
A Hitachi szerint a legnagyobb kihívást az jelentette, hogyan csökkentsék minimálisra a lapka és az általa használt antenna méretet, miközben maximalizálják a chipek kommunikációs távolságát.
A "µ-Chip"-et a február 5-9. között tartandó IEEE International Solid-State Circuits konferencián mutatják majd be San Franciscóban.