A magyarországi McDonald’s-tulaj ikergyerekei is beszálltak az ingatlanbizniszbe
A százmilliárdos Scheer család új generációjának van szüleikkel közös, de már több saját cégük is.
A százmilliárdos Scheer család új generációjának van szüleikkel közös, de már több saját cégük is.
Miközben a kormány 2024 helyett már 2025-re ígéri, hogy „az óvatossági motívum fokozatos oldódása” majd felfelé indítja a gazdaságot, a bolti forgalom beragadt a 2021-es szint alá. Megnéztük, mi ment félre, mire lehet szükség ahhoz, hogy a reálbérek növekedése valódi javulást hozhasson el, és mi történt azokban az országokban, ahol a mienkhez hasonló inflációból kellett talpra állni.
Mit jelent Putyin újabb atomháborús fenyegetése? Milyen súlyos következményei lehetnek annak, hogy Scholz német kancellár beszélt Putyinnal? Meg lehet-e akadályozni, hogy Trump lerombolja a demokráciát Amerikában? Veszélyben van-e Ausztria energiaellátása, miután Oroszország leállította a gázszállításokat? Témák nemzetközi lapszemlénkből.
Érzelmi okokból csak az ember tud sírni, de hogy mikor élünk szervezetünk e gyógyhatású leleményével, azt nagyban befolyásolja a társadalom, amelyben élünk. Amely ma már elnézőbb ugyan a férfikönnyekkel szemben, de nem igazán tud mit kezdeni vele. Milyen jótékony hatásai vannak a könnyeknek? Sokat vagy keveset sírnak nemzetközi összehasonlításban a magyarok? És vajon azok sírnak-e, akiknek minden okuk megvan rá?
Rendhagyó lista készült a magánegészségügyi piac legnagyobb szereplőiről. A 2022–2023-as időszakban a cégek eltérően reagáltak a gazdasági nehézségekre. A jövőben egyre fontosabb lesz a technológiai fejlesztés és a költséghatékonyság erősítése.
Bár valahol mindenki szeretne magának igazán szép partnert, egy átfogó kutatás alapján úgy tűnik, hogy mind a nők, mind a férfiak nagyjából tisztában vannak személyes vonzerejükkel, és annak megfelelően választanak maguknak társat.
Európa elkényelmesedett, a szankciók elégtelenek arra, hogy valódi váltást kényszerítsenek ki Oroszországból, Észak-Korea szerepvállalása stratégiai eszkaláció – erről is beszélt Sz. Bíró Zoltán Oroszország-szakértő és Rácz András, a Német Külpolitikai Társaság vezető elemzője, akiket az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából kérdeztünk. Szerintük tovább tart a patthelyzet, ám ha az USA teljesen magára hagyja Kijevet, Európa csak részben lenne képes kiváltani az amerikai szerepvállalást, emiatt Ukrajna még nagyobb nehézségek elé nézhet.