Még egy párkereső műsorba is elment a sorozatgyilkos, akiről tíz évig feleslegesen gyűltek az információk
A sorozatgyilkos Rodney Alcala éveken át szabadon ölt, pedig számos rendőrségi bejelentés érkezett róla. Tévéshow-ban is szerepelt, saját nevén. Hogy volt ez lehetséges? – erre keresi a választ a Netflix filmje.
Felelőtlenség, hanyagság, részvétlenség, közöny? Nehéz eldönteni, miért kellett meghalnia több tucat nőnek és kislánynak, valamint néhány férfinak az 1970-es, 1980-as évek Amerikájában. Mindannyian a sorozatgyilkos Rodney Alcala áldozatai lettek, akiről nem mondható el, hogy különösebben titokban tevékenykedett volna. Több mint tíz éven át tettek róla bejelentéseket szemtanúk és áldozatok, akiknek sikerült megszökniük tőle. Alcala annyira nem rejtőzködött, hogy 1978-ban – két gyilkosság között – részt vett a The Dating Game című párkereső tévéműsorban úgy, hogy valódi nevét, életkorát, foglalkozását is megadta. Innen a médiában ráragasztott neve, a Dating Game Killer (Randishow Gyilkos).
Alcala akkor már túl volt 34 hónapos börtönbüntetésén, amit azért kapott, mert 1968-ban megerőszakolta és megverte a nyolcéves Tali Shapirót. A kislányt azzal csalta az autójába, hogy ismeri a szüleit. Shapiro azért maradhatott életben, mert egy szemtanú kiszúrta, hogy Alcala behívja magához a gyereket, ezt gyanúsnak találta, és értesítette a rendőrséget. A gyilkos a rajtaütéskor megszökött, de felkerült az FBI legkeresettebb bűnözőket tartalmazó listájára. Ez nem gátolta meg abban, hogy továbbtanuljon, a New York-i Egyetem filmiskolájában Roman Polanski kurzusát hallgatta, majd egy művészeti gyerektáborban dolgozott. Ott ismerte fel két lány a körözési lista alapján, elfogták – így került közel három évre börtönbe.
Később, már regisztrált szexuális bűnelkövetőként, Los Angelesben folytatta az életét. A Los Angeles Timesnál lett betűszedő, emellett esküvői fotósként dolgozott. A fényképezőgépe szinte mindig a nyakában lógott, legtöbbször azzal csalta magához az áldozatait, hogy fotózást ígért nekik. Akkoriban jelentkezett a The Dating Game műsorba, amelynek producerei nem fárasztották magukat a játékosok ellenőrzésével, nekik elég volt annyi, hogy Alcala magas és jóképű, ezért beválogatták. Ez a társkereső show adja a Nő a reflektorfényben (Woman of the Hour) című, a Netflixen bemutatott film kerettörténetét, amelyben a főszereplő-rendező Anna Kendrick arra keresi a választ, hogyan történhetett meg, hogy a szem előtt lévő, büntetett előéletű gyilkos ilyen sokáig megúszta a felelősségre vonást.