Az okosfüggöny akkor húzza el magát, amikor fontos, és áram nélkül működik
Ha túl erős az ablakon beszűrődő fény, behúzza magát, ha a határérték feletti az UV-sugárzás, elszíneződik – mindezt elektromosság nélkül.
Ha túl erős az ablakon beszűrődő fény, behúzza magát, ha a határérték feletti az UV-sugárzás, elszíneződik – mindezt elektromosság nélkül.
Nincs olyan, hogy jó útra tért dzsihadista, írja a szíriai eseményekre utalva Gideon Rachman a Financial Timesban. Európa nem veheti tudomásul, hogy semmibe vegyék a választók akaratát, írja a romániai elnökválasztás megsemmisített első fordulójáról a FAZ szerzője. Recsegnek-ropognak a francia politikai intézmények, jelenti ki Sylvie Kauffmann a Financial Timesban. Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász szerint világszerte megingott a bizalom a vezető körök iránt. Az osztrák szociáldemokraták burgenlandi frakcióvezetője nem hisz a magyar kormánynak, miszerint ifjúsági tábor épül Vitnyéden. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel. Negyedévenként haladunk, ez a magyarországi összefoglaló 4. része.
Az antiszemita és magyarellenes Vasgárdát dicsőítő Calin Georgescu a román elnökválasztás – azóta érvénytelenített – első fordulójának sokkoló meglepetése volt. A külföldi befolyással élre törő szélsőjobbos jelölt szimbiózisban dolgozik motivációs tréner feleségével, akinek minden tanácsát meg is fogadja. HVG-kontúr.
Az Independent szerint vannak pozitív előjelek, az azonban szerintük is biztos, hogy Ukrajnának lesznek területi veszteségei.
Csalog Zsolt szociográfus dokuportrénak keresztelte izgalmas irodalmi munkáit, amelyeket magyar sorsfestésnek, sorskatalógusnak láthatunk. Dokuportréiban romák, fizikai munkások, hajléktalanok, kisstílű bűnözők, prostituáltak, kettétört karrierű volt kommunista párthívők, melegek és más marginalizált csoportok életútjai elevenednek meg. Máskor egész kötetben mondja el életszövegét egy szovjet kényszermunkatábor túlélője, egy idős parasztasszony vagy az 56-os forradalom egyik vezetője. A szociográfus életművét bemutató cikkünk második része.
A Financial Timestól a Guardianen, a Wall Street Journalon és az Economiston át a Die Zeitig gyakorlatilag a teljes világsajtó tárgyalja a Szíriában zajló eseményeket. Számos a kérdés, annál is több a bizonytalanság. Kik veszik át az irányítást? Léphet-e rosszabb az elmenekült Asszad helyére? Lehetséges-e békés átmenet? Mennyire Oroszország kudarca az, ami történt? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.