Soha nem látott haditechnikai szörnyeket szült Ukrajnában a megváltozott hadviselés
A ukrajnai harctéren zajló ötletelésnek (és sok esetben sufnituningnak) kevés dolog szab határt, még akkor is, ha a megoldás néha éppenséggel a sebezhetőséget növeli a védelem helyett.
Posztapokaliptikus világba tér vissza a Mad Max-történetek legújabbika, a Furiosa, amely most jelent meg a mozikban. Ebben a világban jobb híján különleges barkácsolt fegyverekkel küzdenek – és ebben a valóság másolja a fantáziát az ukrajnai frontokon. Az Oroszország indította háborúra már rég lecsengett a harckocsik aranykora, viszont a robotoké és halálos autonóm fegyverrendszereké még nem köszöntött be, ellenben mindenki buherál.
A régi fegyvereket igyekeznek az új követelményekhez igazítani, olyan szörnyszülötteket létrehozva, mint a teknőstankként a tudósításokban feltűnt, hevenyészett védelemmel ellátott harckocsik. A Magyarország közelében dúló konfliktus megmutatta, hogy a rendelkezésre álló haditechnika és a háborús realitások közt egyre szélesebbre nyílik az olló, és a rést a hiánygazdálkodásra kényszerült katonák igyekeznek összehúzni: bádoglemezzel, fával, vasbetonnal, csirkehálóval vagy ha épp az van kéznél, robbanószerrel.
A technológiai ugrás látszatát keltő drónok, cirkálórakéták és vállról indítható irányított páncéltörő fegyverek elterjedése különösen kiszolgáltatottá tette az úgynevezett reaktív és aktív védelemmel ritkán ellátott, túlnyomórészt több évtizedes vagy akár fél évszázados harcjárműveket. Az átalakuló támadóképesség a védelemben is megteremtette az igényt innovációra, ám a modern eszközökkel korlátozottan rendelkező két ország katonái ahhoz nyúltak, ami elérhető. A közösségi médiát el is özönlötték a képek a harctéren sufnituningolt különböző eszközökről, amelyek legalább olyan gyakran kártékonyak, mint hasznosak.