Nem volt rossz döntés maradni a magánnyugdíjpénztárakban, de a legtöbben így is az állami rendszerben kötnek ki
Zsugorodik a piac, hamarosan csak két magánnyugdíjpénztár marad, és kezeli 51 ezer, a kormányban nem bízó ügyfele megtakarítását. Hogyan működik majd a két megmaradt pénztár? Domokos László írása.
Újabb intézményi változásokkal gazdagodik az Orbán-kormány elől menekülő, a magánnyugdíjpénztárakban maradó emberek története. A hosszú éveken át négyszereplős piacon rövidesen csak két intézmény marad állva.
A küldöttgyűlés tavaly év végi döntése értelemben 2024. április 1-jén az MBH Gondoskodás (korábban MKB) Nyugdíjpénztár beolvadt a Budapest Magánnyugdíjpénztárba. Az előbbi intézménynek tavaly szeptemberben 21 milliárdos vagyona és 3,4 ezer tagja volt, az utóbbinak decemberben 42 milliárdja és 6 ezer tagja. A lépés várható és logikus volt, mivel az MBH-csoportnak a Budapest Bank és az MKB Bank révén két magánnyugdíjpénztára volt. „Az egyesülés eredményeként – a mérethatékonyságból származó előnyök mellett – mindkét pénztár tagjai számára hosszabb időtávon biztosítottá válik a nyugdíjcélú megtakarításaik stabil kezelése” – kommentálta a döntést Németh Krisztián, a Budapest Magánnyugdíjpénztár igazgatótanácsának elnöke.