Meglett Schadl György kisrepülője, amelyről nem volt hajlandó elárulni, hol van, és egész váratlan módon egy repülőtéren találtak rá. A Duma Aktuálban szó esik a milliárdosok telekocsis repülőzéséről, a felszállás nehézségeiről, és azt is megtudjuk, mennyire lenne más a Duma, ha bármelyik vidéki városba el lehetne ugrani azonnal, de csak a reptéren lehetne fellépés.
Szakmai vihar kerekedett az USA-ban, amiért két lap tulajdonosai nem engedték a szerkesztőségeknek, hogy kiálljanak Kamala Harris mellett. Az ilyen állásfoglalások hatása csökkent, és a lapok a semlegességükkel meg akarják akadályozni, hogy olvasókat veszítsenek a polarizált társadalomban. Ám lehet, hogy a dolog fordítva sül el.
Az uniós vezetők múlt heti, budapesti tanácskozásáról kiadott nyilatkozat tele van alapigazságokkal, de sok jót nem ígér – figyelmeztet Brüsszelből Jan Diesteldorf.
Miután Orbán Viktor arról beszélt, hogy egy ország nyugodtan eladósodhat a GDP-je 90 százalékáig, Magyarország könnyen adósságcsapdába kerülhet, amikor a kamatfizetés elvonja a forrásokat a beruházásoktól – figyelmeztet szerzőnk, a KSH volt elnöke, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő a Párbeszéd-frakcióban. Vélemény.
Pocsék képet fest az OECD egészségügyi jelentése Magyarországról: a legfontosabb mutatókban a sor végén kullog az ország, legyen szó az egészségügy finanszírozottságáról, az egy főre jutó orvosok számáról, illetve életkoráról, a várható élettartamról vagy éppen a prevenciós szűrésekre eljáró lakosság arányáról. Önmagában a tanulmányt olvasva is látszik tehát az egészségügyi ellátórendszer összeomlás-közeli állapota.
Úgy áradnak a genetikai örökséggel súlyosbított sorsú Gonda Jánosnak, a magyar jazzoktatás megteremtőjének magánéleti emlékei Szántó T. Gábor A jazzprofesszor című regényében, ahogy az improvizáció árad a legendás komponista, zongoraművész fő zenei műfajában.