Két decemberi estén is fejest ugrohatunk a barokk zenébe a Zeneakadémián
A korszak legjobbjaiból válogat a két koncert, ahol fellép többek közt a Budapesti Fesztiválzenekar és Rachel Podger, „a barokk hegedű felülmúlhatatlan brit dicsősége”.
A korszak legjobbjaiból válogat a két koncert, ahol fellép többek közt a Budapesti Fesztiválzenekar és Rachel Podger, „a barokk hegedű felülmúlhatatlan brit dicsősége”.
Donald Trumpot támogatják a keresztény nacionalista szavazók, pedig kétszer elvált, háromszor nősült, és tavaly szexuális bántalmazás vádjában bűnösnek találták. 2024-ben választást lehet nyerni ezzel a fajta fundamentalizmussal, miért? Vélemény.
Az egyetlen indiai Nobel-díjas költő, író, Rabindranáth Tagór életművének jelentős része az is, amit a Kalkutta közelében található birtokán alkotott: falureform, iskola, egyetem, nemzetközi tudományos fórum. Sántinikétannak erős magyar kötődései vannak, tanszéket vezetett itt Germanus Gyula, itt kapta az ihletet felesége, Hajnóczy Rózsa népszerű művéhez, a Bengáli tűzhöz, járt itt Baktay Ervin orientalista és két jeles festő, Sass-Brunner Erzsébet, illetve lánya, Brunner Erzsébet.
A futurisztikus sivatagi város, NEOM projektjének élén álló vezérigazgató távozása is jelzi, hogy elegendő pénz hiányában Szaúd-Arábia kénytelen átgondolni a korábban bejelentett megaberuházásait.
A 19. században az ország egyik legismertebb üveggyártó üzeme működött Bükkszentkereszttől nem messze, a festői völgyben az erdő mélyén. Egy pince és két ház romjai, az egyikben egy búbos kemence, valamint egy kút és egy kis temető – ennyi maradt az üzemből és a köré felépült, egykori településből.
A mesterséges intelligencia a közlekedés minden szintjén megjelent, sőt egy-két részterületet már ma is dominál. Az utakat és az infrastruktúrát mégsem elsősorban az MI-re kell felkészíteni, hanem sokkal jobban az emberekre optimalizálni.
Európa elkényelmesedett, a szankciók elégtelenek arra, hogy valódi váltást kényszerítsenek ki Oroszországból, Észak-Korea szerepvállalása stratégiai eszkaláció – erről is beszélt Sz. Bíró Zoltán Oroszország-szakértő és Rácz András, a Német Külpolitikai Társaság vezető elemzője, akiket az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából kérdeztünk. Szerintük tovább tart a patthelyzet, ám ha az USA teljesen magára hagyja Kijevet, Európa csak részben lenne képes kiváltani az amerikai szerepvállalást, emiatt Ukrajna még nagyobb nehézségek elé nézhet.