Osztrák–német kincsre csap le a Mol
Tovább terjeszkedik a buszos fronton a Mol-csoport.
Tovább terjeszkedik a buszos fronton a Mol-csoport.
Ha valóban így van, annak nincs köze a sci-fikből ismert időutazáshoz vagy ahhoz, hogy megtörtént eseményeket vissza lehessen csinálni.
Az első rajthelyről indulhat Orbán Viktor, amikor Donald Trump visszatérő elnöknél kell majd kilincselni. Az ideológiai barátság azonban nem elég, lesznek a rajtnál nála erősebb versenyzők is. És míg a nemzetközi porondon Orbán élvezheti a Fidesz és a republikánusok szövetségének előnyeit, a 2026-os feladatában ez sok segítséget nem jelent.
Ha valakik nem fúrták volna meg, lehetett volna működőképes reorganizációs program arra, hogy a Tungsram elkerülje a hitelezőknek, főként az államnak a legnagyobb buktát jelentő felszámolást.
A Biden-kormány által felmondott adóegyezmény újrakötése könnyebb lesz Trumppal, ezen kívül Magyarország autóexportra specializálódott uniós tagként és sebezhető feltörekvő gazdaságként csak veszíthet az új elnökön. Bár Varga Mihály pénzügyminiszter azt mondta, Magyarország az előző Trump-cikluson sem nyert. Az EU-nak egy évre van fegyverzete gazdasági háborúhoz, de egyelőre úgy tűnik, az Európai Bizottság a harc helyett a bizniszeléssel próbálkozik.
A tulajdonosok nem szólnak bele a banki üzletmenetbe, a bankvezetés pedig nem szól bele a csoportban kezelt magántőkealapok életébe – szögezi le Hegedüs Éva, a Gránit Bank vezetője. Tőzsdére készülnek, elstartoltak a román piacon, s öntanuló robotbankárt okosítanak.
„Kettészakadt a társadalom, hiányzik a párbeszéd, ami csak lecsúszáshoz vezethet” – véli Katona Tamás, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) volt elnöke, aki a Pénzügykutató Zrt. körül csoportosuló, sokszínű szakértői csapat gazdaságpolitikai programját szerkeszti.