Nemzetközi lapszemle: Le Pen visszafizette Mészárosék bankjának a kampányához kapott 11 millió eurót
Mi lesz, ha az USA ellenségei felbátorodnak és provokálják Amerikát, mert úgy vélik, hogy nem kell válaszcsapástól tartaniuk? Szabad-e hinni a kormányoknak, hogy a Silicon Valley Bank csődje csak a kezdet? Henry Bérnard-Lévy filozófus az emberiség jövőjére nézve reménykeltőnek tartja, amit az ukrán nép tesz. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Wall Street Journal
A vezércikk rámutat, hogy az Egyesült Államok azzal adja a leghatékonyabb választ a Fekete-tenger fölött történt orosz provokációra, ha korszerű és nagy hatótávolságú fegyvereket küld az ukránoknak. Hiszen orosz gépek nemzetközi vizek fölött érték el, hogy lezuhanjon az amerikai felderítő drón. Vlagyimir Putyin azon van, hogy a tenger a saját házi tava legyen. Az incidens azt támasztja alá, hogy az elnök az agresszor és tervei nem korlátozódnak Ukrajnára.
Joe Biden jelenleg igen óvatosan adagolja a segítséget, mert tart Moszkva reakciójától. Ám a repülőbaleset megint csak arra emlékeztet, hogy a Kreml ura bevállal minden kockázatot, ha úgy gondolja, hogy megússza a következményeket.
Ilymódon most az a legfontosabb feladat, hogy az USA harcászati rakétarendszereket adjon át Kijevnek, de szükség lesz drónokra is. Lehet, hogy Biden szeretne kivárni, hogy mérsékletet tanúsítson, ám igencsak kemény döntés elé kerül, ha Moszkva rátesz egy lapáttal, és mondjuk, leszed egy amerikai vadászgépet.
Emellett nemcsak Oroszország figyeli, hol vannak Washington türelmének határai. Peking amerikai érdekeltségeket kóstolgat a Csendes-óceánon.