Utazás Einstein koponyája körül, avagy zsenialitás a boncasztalon – hazai premier
Nick Payne brit drámaíró bizarr darabját Szőcs Artur rendező viszi a színpadra először Magyarországon.
Nick Payne brit drámaíró bizarr darabját Szőcs Artur rendező viszi a színpadra először Magyarországon.
A magyar sütőipar klasszikusában ott van az elmúlt évszázad magyar történelme – ha már vajból nem jutott belőle. Hogyan lett a Koestlin-kekszből háztartási, és ha már a Győri leállította a gyártást, pótolni tudjuk-e a hiányt a konyhában?
Több a látszat, mint a valódi költségvetési támogatás: a kormány az üzleti szektor beruházásait és a háztartások költekezését noszogatja – így jellemezhető az a gazdaságpolitikai akcióterv, amelytől a miniszterelnök „fantasztikus, nagyszerű, példátlan” történéseket vár jövőre.
Támadás a magyar bírói függetlenség ellen. Az új médiaháború és a trollgyárak, amelyekre Orbán Viktor is felfigyelt. A magyar művészettörténész, akire lesújtott a kormány bosszúja és Matolcsy jegybanki öröksége. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Az NDK utolsó, méltán elfeledett kommunista pártfőtitkára is kalapot emelne Orbán
Viktor rendszere előtt. Paks II. és az orosz zsarolás. A Budapesti Értéktőzsde mint saját maga karikatúrája. Esterházy Péter történelmi revü műfajú darabja. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Orbán Viktor úgy fejezi be az uniós elnökséget, ahogy kezdte: egy sor látogatással a „békemisszió” keretében. Elment Mar-a-Lagóba Trumphoz, telefonált Putyinnak Moszkvába, majd meglátogatta Erdogant Ankarában, ám ezért kemény bírálatot kapott Ukrajnából – írja a hongkongi South China Morning Post.
A portugál szakember leginkább arról volt a leginkább ismert, hogy kíméletlenül tud költséget csökkenteni. Vádlói szerint azonban sokszor a saját hírnevét védte, nem pedig a cég túlélésével foglalkozott. Egy biztos: egy rendkívüli szakemberrel lett kevesebb az autóiparban.