Megérkezett az Orbán–Lévai család Cider Alma Kft.-je Mészáros Lőrinchez
Máig nem tudni, mekkora kárt okozott az államnak, hogy a cég 2014-ben 5 milliárd forint hitelt kapott a külügyminisztériumtól, majd egy almaprojekten 3 milliárdot bukott.
Máig nem tudni, mekkora kárt okozott az államnak, hogy a cég 2014-ben 5 milliárd forint hitelt kapott a külügyminisztériumtól, majd egy almaprojekten 3 milliárdot bukott.
80 éve még nem létezett olyan, hogy moldáv nép, ez egy szovjet konstrukció volt, ami arra szolgált, hogy a régi orosz területi igényeknek megfelelően a második világháború után a Szovjetunióhoz csatolt Besszarábiát kulturálisan is le lehessen választani Romániáról. Persze a helyzet még ennél is bonyolultabb, mivel szép számmal élnek a területen olyanok, akik se nem románok, se nem oroszok, viszont Moszkvától várnak védelmet a románosítási törekvésekkel szemben. Egyebek között ez volt az oka annak, hogy alig néhány évvel a Szovjetuniótól történt elszakadás után, immáron demokratikus választásokon, éppen azt a kommunista garnitúrát szavazta vissza a nép a hatalomba, amelyet annak idején elkergetett. Ez az ellentmondás a néhány hete tartott, EU-s integrációról szóló népszavazás eredményein is meglátszott – minimális többséggel győzött az EU-párti álláspont.
Évtizedes javulás után már második éve nő a szegénység által fenyegetett magyarok aránya. Az időseknél drámai a romlás.
A cégnek nem megy túl fényesen, évek óta veszteséges.
Sok régi bérleti szerződés fut ki az irodapiacon, a hibrid munkarendre átállt cégeknek kevesebb hely kell. Zavart okoznak az állami célra fideszes vállalkozók árnyékában épülő nagy projektek és a bizonytalanság.
Ijesztően megszaporodtak az ámokfutók által elkövetett gyilkosságok Kínában, idén már többet követtek el, mint az elmúlt évtizedben összesen. Az elkövetők döntő többsége olyan, magát áldozatnak tekintő személy, aki vélt vagy valós sérelmei miatt a társadalmon, vadidegen embereken akar bosszút állni. A helyzetet bonyolítja, hogy az egyébként biztonságos országban a hatalmi cenzúra nem engedi a társadalom mentális állapotáról folyó párbeszéd megindítását.
Sorsdöntőnek ígérkezik Bulgária és Románia schengeni tagsága szempontjából az osztrák belügyminiszter mai, budapesti útja, írja a Die Presse. A Deutsche Welle a nacionalisták előretörésére számít a romániai választásokon. Veszélyes bűvésztrükk, hogy Putyin az atomfegyverrel fenyegetőzik, írja a Bloomberg. Hogy Biden 180 fokos fordulatot hajtott végre Ukrajnában az amerikai rakéták kapcsán, az mutatja, milyen gyenge a külpolitikája, írja a Der Standard szerzője. Donald Trump személyi döntéseit elemzi a New York Times és a Wall Street Journal. Utóbbi egy másik cikke szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság támadást intézett Izrael és az Egyesült Államok ellen. Erősödik az antiszemitizmus Európában, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.