Mészáros Lőrinc még jobban védi a környezetet
Tovább hízott az Orbán Viktor barátja érdekkörébe tartozó környezetvédelmi portfólió.
Tovább hízott az Orbán Viktor barátja érdekkörébe tartozó környezetvédelmi portfólió.
Először sikerült jelentősebb diplomáciai egyezséget elérni a közel 14 hónapja tartó közel-keleti háborúban. Izraelnek és a libanoni Hezbollahnak is nyomós érdeke fűződik a harcok szüneteltetésére, de kérdés, meddig. Az északi front elcsendesedésével a Hamász még jobban elszigetelődik.
A párizsi HEC üzleti főiskola európai joggal foglalkozó tanára, a Harvard vendégelőadója arra figyelmeztet a The Guardianben, hogy új, jobboldali szél fúj Európában, de annyira, hogy Ursula von der Leyen pontosan tudja: a szélsőjobb nélkül nem alakulhat meg az új Bizottság, pedig korábban esküdözött, hogy nem közösködik ezekkel az erőkkel.
Hiába próbálják titokban készített felvételekkel lejáratni Magyar Pétert, az ellenzék reménységét, lepattannak róla a vádak. Az viszont mellette szól, hogy Orbán Viktor nyakában ott a gazdasági válság. Ezzel a tapasztalattal tért vissza bécsi állomáshelyére Walter Mayr, a hetilap délkelet-európai tudósítója.
Kiterjesztené a kiskereskedelmi különadót a kormány az online piacterekre is, mint az Ebay, az Amazon, a Temu vagy a Shein, de nem világos, hogyan számolja ki a cégek magyarországi forgalmát, illetve az sem, hogyan fogja rajtuk behajtani a sarcot. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint az intézkedés a magyar webshopok védelmét szolgálná, valójában azoknak ettől nem lesz jobb, csak további áremelkedést jelent a vásárlóknak.
Egy nappal az amerikai elnökválasztás előtt természetesen ez az esemény áll a nemzetközi sajtó fókuszában. Ezzel foglalkozik a Bloomberg mellett a többi közt a Die Welt, a Washington Post és a Spiegel is. Utóbbinak az a Richard Haas nyilatkozott, aki Jimmy Carter, Ronald Reagan, valamint a két Bush mellett is dolgozott tanácsadóként. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A korábbiaknál jóval több bírálatot kap az Orbán-kormány fideszes politikusoktól. A marakodás oka pedig inkább az elosztható pénzek szűkössége, mintsem a jobbító szándék. Még egy olyan fegyelmezett pártkatona, mint a debreceni polgármester is arra ragadtatta magát, hogy kijelentse: nem jó irány az iparűzésiadó-bevételek elvonása. A kritikus felhangok ellenére aligha fog a Fideszen belülről érkezni a kijózanító pofon a kormánynak.