Művészi Rorschach-teszteket nézhetünk a Művészetek Háza új tárlatán
A tükör és a tükrözés kérdéseit járja körül a Hermann Rorschach halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás a veszprémi Művészetek Házában.
A tükör és a tükrözés kérdéseit járja körül a Hermann Rorschach halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás a veszprémi Művészetek Házában.
Marine Le Pen lesben áll, írja a The Guardian. A februári választáson Olaf Scholz szociáldemokratái vereségre számíthatnak, jelenti ki az Economist. A Neue Zürcher Zeitung szerint Donald Trump akkor tud véget vetni a háborúnak, ha szavatolja Ukrajna tényleges függetlenségét. Európa annak ellenére a szundi üzemmódot kapcsolja be, hogy tudva tudja, Putyin hibrid háborút folytat. Netanjahu és Erdogan azon vetélkedik, melyikük legyen a Közel-Kelet erős embere, írja Gideon Rachman a Financial Timesban. Válogatás a világlapok cikkeiből.
A magyar közélet szereplői, a pártpolitika és a politikaközeli influenszerek megvetették már a lábukat a Facebooktól a TikTokon át a Discordon mindenhol, a politikai kommunikáció jelentékeny része ezeken a felületeken zajlik célok és szerepek mentén válogatva.
Újra lángba borulhat Szíria, miután iszlamista lázadók elfoglalták az ország második legnagyobb városát, Aleppót. Basar Asszad szír elnök hatalma újfent külső segítségen múlhat.
Hogyan nő a szakadék a fiatal férfiak és nők között, és miért van szó úgy a szexről, mintha az járna a férfiaknak, a nők pedig adnák? A Dél-Koreából indult, de Nyugaton is egyre népszerűbb 4B mozgalomban a nők nem randiznak, nem szexelnek, nem házasodnak, nem szülnek gyereket, amíg a társadalom alárendelt szerepbe kényszeríti őket a férfiakkal szemben. Még ha formálisan jogegyenlőség is van.
Húsz éve tartották a kettős állampolgárságról szóló népszavazást, a mérleg ma: gondosan kiépített kormányzati klientúra és drámai népességfogyás Magyarország határain túl. Van-e forgatókönyve a kisebbségi magyaroknak a Fidesz utáni politikára?