Várhatunk-e még nagy leleplezéseket a most nyilvánosságra hozott Kennedy-aktáktól?
Apróbb érdekességek még lappanghatnak a háttérben, és ha nem is a keményebb összeesküvés-elméletek forgatókönyveibe belesimulva, de felvetődhet egyes amerikai kormányszervek felelőssége is az amerikai elnök elleni gyilkos merényletben.
Több mint 13 ezer, a Kennedy-gyilkossággal kapcsolatos dokumentum titkosítását oldotta fel az amerikai kormányzat, és bár még csak sejteni lehet, hogy mit tartalmaznak ezek az iratok – a szakemberek, történészek ezekben a pillanatokban is nagy erőkkel tanulmányozzák őket, de az első összefoglaló munkák megjelenésére a legjobb esetben is hónapokat kell várni még – az azonban elég nagy biztonsággal állítható, hogy semmiféle fantasztikus újdonság nem fog már kiderülni az emberiség történetének legalaposabban dokumentált politikai merényletéről.
Mostanra már a gyilkossággal kapcsolatos, mintegy ötmillió oldalra rúgó iratanyag 97 százaléka szabadon hozzáférhető az amerikai Nemzeti Levéltárban (lásd alább), a maradék három százalékot a Biden-kormányzat visszatartotta. Hozzá kell tenni, hogy a dokumentumok publikálására az amerikai kormányt egy 1992-es törvény kötelezte, miszerint 2017-ig a teljes iratanyagot kutathatóvá kell tenni, ha csak nem sértenek személyiségi jogokat, vagy nem jelentenek nemzetbiztonsági kockázatot. Ennek megfelelően Donald Trump alatt több ezer dokumentum vált elérhetővé, és a kormányváltás után Joe Biden is vagy 1500 másik iratot tett kutathatóvá még 2021 őszén.