Autokrata rezsimekkel alkudozik Washington, hogy pótolja a betiltott orosz olajimportot
Még soha nem volt olyan drága a benzin Amerikában, mint most. Joe Biden elnöknek a hidegháborús időkből ismert politikai módszereket is elő kell kapnia, hogy letörhesse az üzemanyagárakat – és ne váljon "béna kacsává" az őszi félidős választások után.
Vegyenek zárható tanksapkát, és az autójukat hagyják jól megvilágított helyen – ezt tanácsolja az USA több államában a rendőrség a járműtulajdonosoknak az üzemanyagtolvajok ellen, és megnőtt a benzinkutaktól fizetés nélkül elhajtók száma. A tengerentúlon ugyanis a normál benzin gallononkénti (3,8 liter) átlagos ára történelmi magasságba, 4,3 dollár fölé emelkedett (ez literenként 385 forintnak felel meg), de akad, ahol már a 6 dollárt ostromolja.
Amerikai rabok szabadon engedését is vállalja Venezuela azért, hogy olajat szállíthasson az oroszok helyett
Két amerikait kiengedtek a börtönből Venezuelában, a kormány pedig leül tárgyalni az ellenzékkel - ez az első hatása annak, hogy az Egyesült Államok tárgyalni kezdett az olajvásárlási tilalom feloldásáról.
Az üzemanyag elszaladó ára – aminek emelkedése meghatározó szerepet játszik abban, hogy az USA-ban az infláció februárban négy évtizedes csúcsra, 7,9 százalékra gyorsult – súlyos politikai kockázatot hordoz Joe Biden elnök és a demokraták számára. A novemberi félidős kongresszusi választásokon az a veszély fenyeget, hogy a demokraták elveszítik a kongresszus két házában meglévő többségüket, és a 2024-es visszavágásra készülő republikánusok megbéníthatják az elnököt. Biden az orosz invázió napján, az agresszió elítélésével és a szankciók bejelentésével együtt
az amerikaiakat igyekezett megnyugtatni, hogy mindent megtesz azért, hogy ne dráguljon durván a benzin.
Ugyanezt hangoztatta most, amikor elrendelte az orosz olajra kimondott importtilalmat.