Amikor a NER jószívű: Bigének és Gattyánnak is szorítottak helyet a kormány Covid-pályázatain
Építőipar, élelmiszer-termelés, de főként a német autóipar: busásan megajándékozta a kormány a szívének kedves köröket a koronavírus-járványra hivatkozva indított pályázaton. Mészáros, Gattyán vagy Leisztinger is feltűnik a HVG által megszerzett dokumentumban.
Akinek sok pénze van, annak minden rendszer jó
– jelentette ki a minap Orbán Viktor a menetrend szerinti, interjúnak álcázott közrádiós kinyilatkoztatásában. Hogy az ő rendszere mennyire jó a gazdagoknak, arra napi rendszerességgel találni számos bizonyítékot a Közbeszerzési Értesítőben vagy esetleg Hatvanpuszta környékén járva. Igaz, a miniszterelnök konkrétan az egészségügyről beszélt a Kossuth rádióban, azt fejtegetve, hogy „sokan vagyunk, sokan vannak kispénzűek”, ezért ő ellenzi az egészségügy privatizálását.
Hogy ehhez képest az ellátás milyen állapotban van, arról egyebek közt alábbi, a mellrákosok ellátásának helyzetéről szóló cikkünkben olvashatnak bővebben, a rendszereken átívelő talpraesettségre azonban remek példát szolgáltat Kóka János korábbi szabaddemokrata miniszter és pártelnök. Az ő nevével fémjelzett Doktor24 Medicina Zrt. egészségügyi magánszolgáltató ugyanis 287 millió forint vissza nem térítendő versenyképesség-növelési támogatást kapott egy, a külügyminisztérium által lebonyolított pályázaton, melynek az volt a (nem minden rációt nélkülöző) célja, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult gazdasági válságban az életképesség jeleit mutató vállalatok ne kényszerüljenek mindenképpen elbocsátásokra.
Három budapesti emlősebész felmondása országos szinten boríthatja a mellrákosok ellátását
Paradoxonnak tűnik, de a megemelt orvosi fizetések is hozzájárulhatnak az egészségügy krónikus munkaerőhiányához, ahhoz, hogy sok szakorvos inkább a magánszférát választja, miközben egyre többet hallani a magánegészségügy állami finanszírozásának terveiről.