"Taktikai hibát véthetett a kormány a csirke far-hát árának befagyasztásával"
Vajon végső kétségbeesésében döntött a kormány a csirke far-hát árának befagyasztásáról, vagy épp ellenkezőleg, Orbán Viktor már egy újabb kétharmadra hajt? Hogyan állhat valójában a kormánypárt? Erről beszéltünk elemzőkkel, politikai és gazdasági szakértőkkel.
Nem az emberek pénztárcája, hanem a lelke fogja megérezni azt, hogy a kormány törődik vele, ez egy hangulatjavító intézkedés – mondta a hvg360-nak egy névtelenséget kérő közgazdász, amikor kértük, reagáljon arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök szerdán bejelentette a sertéscomb, a csirkemell, a 2,8 százalékos tej, a búzaliszt, az étolaj és a kristálycukor árának befagyasztását.
Csütörtökön Gulyás Gergely miniszter állt ki azzal, hogy ezek mellett a csirke far-hát sem kerülhet többe, mint tavaly októberben. Ezt a közgazdász már tragikomikusnak tartja. A véleményével nincs egyedül.
Szabó Andrea politológus, szociológus azt mondja,
taktikai hibát véthetett a kormány a csirke far-hát árának befagyasztásával.
„Eddig folyamatosan azt kommunikálták, hogy jobban élünk, mint 10 éve, ez az elmúlt 100 év legsikeresebb korszaka, majd a szegénység szimbólumának számító csirke far-hát is rákerült a listára.”
Szabó szerint Orbán Viktor a szerdai előzetes bejelentésnél tudatosan hallgathatott a far-hátról, ugyanis ennek van egy olyan olvasata, hogy itt akkora a szegénység, hogy a far-hát árát is be kell fagyasztani, mert olyan sokakat érint.
„Ezzel szomorú paródiává fordult az egész árbefagyasztás, ugyanakkor rengeteget elmond a mai magyar társadalom állapotáról, hogy egy ilyen lépésre is szükség volt.”