Nem lesz itáliai "gladiátorképzője" Trump volt főtanácsadójának és Orbán hívének
Nagy múltú apátság, egyházi intrikákon edzett bíborosok, a civilizáció megmentőiként színre lépő figurák. Mindez egy populista iskolateremtés hamvába holt kísérletének története, amelynek főszereplője Donald Trump volt stratégiai főtanácsadója, az Orbán Viktor által szívélyesen fogadott Steve Bannon.
„Ez egy modern gladiátoriskola lesz, ahol kinevelődik a Donald Trump utáni nemzedék. A zsidó-keresztény Nyugat alapvetéseit fogjuk megadni, hogy milyen értékekért kell kiállni, milyen trendeket követünk.” Ezt a két választ variálta az amerikai Steve Bannon két-három éve, amikor a médiában arról kérdezték, miféle képzést akar indítani az általa támogatott szervezet egy olaszországi monostorban. Az alternatív jobboldali eszmék (alt-right) apostola, Trump hajdani kampányfőnöke, majd stratégiai főtanácsadója akkorra már kiesett a washingtoni pikszisből. Európában viszont a 2019-es európai parlamenti választás előtt feljövőben látszottak lenni a populista erők, így Bannon úgy vélte, mondhat olyanokat is, hogy a populizmus és a nacionalizmus alapjait is megtanítják majd a világ minden részéről érkező „gladiátoroknak”.
Vádat emeltek a volt Trump-tanácsadó Steve Bannon ellen
Úgy feltüzelte híveit az elnökválasztási kudarcába belenyugodni képtelen Donald Trump, hogy azok megrohamozták az amerikai törvényhozás, a Capitolium épületét, elsodorták az épületet védő biztonságiakat, és az ott az éppen elektori szavazatokat számláló képviselőket és szenátorokat fenyegették. Nézze végig az amerikai történelemben példátlan események képeit!
Mára bebizonyosodott, hogy
jobb lett volna csendesebben munkához látni.
A nyilatkozatok rádöbbentették ugyanis az olaszokat, mit szabadítottak el, miközben gazdát kerestek egy műemléknek, és néhány jogi kanyar után a hatóságok letörték az iskolateremtő ambíciókat. A történet 2017-ben kezdődött, amikor a baloldali Demokratikus Párthoz (PD) tartozó Dario Franceschini kulturális miniszterként pályázatot írt ki számos történelmi épület hasznosítására. Köztük volt egy több mint nyolcszáz éves monostor, a Certosa di Trisulti, amely 1879 óta államilag védett műemlék, jóllehet karthauzi, majd 1947 óta cisztercita szerzetesek lakták.