Wes Anderson bizarr ódát írt a sajtóhoz, és ehhez valóságos színészválogatottat vetett be
Az sem mindegy, mit viszünk magunkkal a sírba, de az végképp nem, hogyan. A Francia Kiadás, az amerikai rendező legújabb filmje stílusos búcsú magától a stílustól.
A moziban bármi lehetséges. Ha a filmet Wes Anderson rendezi, semmi sem kizárt. Az Utazás Dardzsilingbe címűben három férfi alakja tökéletes öltönyben szeli át Indiát, kezükben a mozgásukat kicsit megnehezítő, három termetes bőrönd, amiben egyebek mellett a múltjukat is magukkal cipelik. A Holdfény királyság cserkésztáborában még fel sem nőnek a gyerekek, máris menekülnek abból a világból, amelyben a hírek szerint helyt kell állniuk.
A Tenenbaum, a háziátok egy fura család képeskönyve, ahol mindenki zseni, de a gyerekek és az őket körülvevő világ pont úgy nem rímelnek egymásra, mint Gwyneth Paltrow Fendi bundája és Ben Stiller tűzpiros Adidas melegítője. A Grand Budapest Hotel nem Budapesten található, sőt nem is Magyarországon: bárhol lehet, ahol vannak még macskaköves utcák, friss újságokat lehet kapni, és a stílus nem ment még ki a divatból.
Ezt írta a hvg.hu a Grand Budapest Hotelről:
"Szép hazugság volt" - remekmű a Grand Budapest Hotel
Valószínűleg nem lehet elégszer megnézni Wes Anderson legújabb moziját, a Grand Budapest Hotelt ahhoz, hogy minden apró részletét felfedezzük. De nem is kell, hogy ennyire megszállottan kutassuk a titkát. A film egy olyan cukrászati remekműre emlékeztet, amit nincs szívünk felvágni, annyira jól néz ki egyben.