1998-ban a Fidesz vabankra játszott, de megfigyelési ügyéből Watergate-paródia lett
Az első Orbán-kormány idején a párt azzal robbantott ki botrányt, hogy vezetőiről korábban titkos adatokat gyűjtöttek. Aztán kiderült, hogy ezek az adatok nem is voltak titkosak. Így zajlott egy megfigyelési botrány Magyarországon 23 évvel a Pegasus-ügy előtt.
Törvénytelen eszközökkel, közpénzből figyeltek meg fideszes politikusokat és családtagjaikat a Horn-kormány idején – állította első miniszterelnöki ciklusa kezdetén, 1998 augusztusában Orbán Viktor. Egy év kellett ahhoz, hogy – mint a HVG akkor megírta – kiderüljön: semmi sem úgy volt, mint először látszott, és az ügyet szép csendben elaltatták.
A botrány arra viszont jó volt, hogy elterelje a figyelmet a Simicska Lajos APEH-elnöki kinevezése körüli botrányokról.
Pedig a kezdet nagy leleplezést ígért: a kormányfő a Fidesz választmánya előtt felsorolt vagy húsz nevet, köztük még Salamon László képviselő 12 éves lányáét is, mint aki a megfigyeltek között volt. Deutsch Tamás pedig azt állította, őrá és a szüleire célzottan is „rádolgozott” a titkosszolgálat.
Szájer József frakcióvezető nyomban elnevezte az ügyet magyar Watergate-nek, igaz, hozzátette: a dokumentumokat nem látta, csak Orbán bejelentésére támaszkodik. A botrányról a HVG akkor így számolt be: