Soros György az EU helyett most a tagállamoknak javasolja az örökkötvényt
A milliárdos befektető a német üzleti körök lapjának számító Handelsblattban tette közzé átformált elképzelését.
A milliárdos befektető a német üzleti körök lapjának számító Handelsblattban tette közzé átformált elképzelését.
Trumpnak Amerika volt az első - az új elnök sem mond mást, csak udvariasabban.
Az oroszok maguk sem feltétlenül bíznak a saját vakcinájukban, amit Moszkva az EU-nak, s benne Magyarországnak kínálgat. Elég kapacitás sincs a Szputnyik V gyártására, így az ajánlatot, és annak esetleges elfogadását is politikai szándékok irányítják.
Kisebb betegforgalom, kevesebb bevétel – a magánegészségügyi ellátás is megszenvedi a világjárványt. Az sem világos, merre tart a közfinanszírozott egészségügy. Mégis, aki csak teheti, beruház, biztosra véve, hogy szükség lesz privát gyógyító kapacitásokra.
Ezt állítja a legmagasabb francia irodalmi elismeréssel, a Goncourt-díjjal méltányolt könyv, a Napirend szerzője, Éric Vuillard.
Amit a lengyel kormánypárt művel a sajtószabadsággal, az semmivel sem marad el az amerikai törvényhozás ostromától: mindkettő támadás a demokrácia ellen, ami mögött hazugság, erőszakos retorika és a politika, illetve a közélet eltorzítása áll.
1921-ben vette fel a diplomáciai kapcsolatokat a Szovjetunió, valamint a cári Orosz Birodalomból néhány évvel korábban kivált Finnország. Azóta háborúztak, voltak feszült és békés korszakaik, és kísért még a „finlandizáció” is, azaz annak példája, miként maradhat független egy kis állam egy többé-kevésbé ellenséges világhatalom – a szovjet összeomlás óta Oroszország – szomszédságában.