A fejtetvekkel is kibabrált, hogy a járvány alatt kevesebb a közös szelfizés
Hogy a társas szelfizés járványos, az évek óta megfigyelhető, de hogy ez a szó szoros értelmében is igaz, azt most a koronavírus-pandémia kapcsán mutatták ki Izraelben.
Hogy a társas szelfizés járványos, az évek óta megfigyelhető, de hogy ez a szó szoros értelmében is igaz, azt most a koronavírus-pandémia kapcsán mutatták ki Izraelben.
A Financial Timestól a Guardianen, a Wall Street Journalon és az Economiston át a Die Zeitig gyakorlatilag a teljes világsajtó tárgyalja a Szíriában zajló eseményeket. Számos a kérdés, annál is több a bizonytalanság. Kik veszik át az irányítást? Léphet-e rosszabb az elmenekült Asszad helyére? Lehetséges-e békés átmenet? Mennyire Oroszország kudarca az, ami történt? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A magyar kormány 2017 óta dolgozik azon, hogy a világ három fontos és kellően zavaros térségében befolyásra tegyen szert. Ennek a szisztematikus munkának, valamint az erre elköltött közpénzmilliárdoknak köszönhető, hogy felmerült a miniszterelnök szerepe a bukott szír elnök, Bassár el-Aszad kimenekítésében.
Gyengélkedő európai autóipar, kereskedelmi háború a küszöbön, elszabaduló infláció Amerikában, Putyint megrengette a szíriai diktátor bukása, de az orosz-ukrán háborúnak nem lesz egyhamar vége. Legalább Donald Trump pragmatikus – interjút adott a világ 2025-ös kilátásairól Kenneth Rogoff közgazdász professzor.
Nevezhetjük árnyék-, vagy hibridháborúnak, minden az összecsapás lehetőségére mutat, Európának pedig fejlesztenie kell a védelmi képességeit, írja a Bloomberg.
Orbán Viktor egyik legfontosabb politikai célját hivatott megoldani Pölöskei Gáborné: a munkaalapú társadalmat kell megalapoznia a reménybeli uniós támogatásokból. Egyelőre annyi látszik ebből, hogy egy csomó közpénz baráti kezekben landol.
Sokkal kevesebb ember használ hallókészüléket, mint ahánynak szüksége lenne rá. Hamarosan itt a divatosabb és előbb-utóbb talán árban is kedvezőbb alternatíva.