Nyírják a kritikus konzervatívokat a Fidesz kultúrharcosai, és már egymást is ekézik
Az „új jobboldalnak” egyetlen célja van, hogy igazolja Orbán Viktor politikáját, amely távol áll a hagyományos konzervatív értékektől. Ezért történhet meg az, hogy a „ballib” értelmiség mellett egy ideje a konzervatívokat is igyekszik levadászni.
Se Istent, se embert nem ismernek a Fidesz kultúrharcosai. Legújabban a kiváló történésznek, a Magyar Történelmi Társulat elnökének, Hermann Róbertnek esett neki egészen alpári módon a Magyar Nemzet, pedig ő olyan, a kormánynak elvileg kedves műhelyek vezetői közé tartozik, mint a Veritas Intézet vagy a Károli Gáspár Református Egyetem. Hermann maga is megdöbbenve mondta a válaszonline-nak adott interjújában, hogy a sajtónak ez a hangja a nyilas és a Rákosi-féle kommunista érára emlékezteti.
Az a forradalmi hevület, amely a Fidesz sajtóját és politikáját ma jellemzi, alapvetően ellentétes a konzervatív értékekkel. Korábban persze voltak a Fidesz támogatói között konzervatív személyiségek, ám java részük előbb-utóbb az úgynevezett „Fidesz-árvák” soraiban találta magát.
Az Orbán Viktor szolgálatába szegődött „új jobboldal” jól kimutathatóan a nép-nemzeti örökséget vallja inkább magáénak. A kultúrharc egyik fideszes ideológusa, Békés Márton megpróbálja ezt „nemzeti konzervativizmusként” eladni, ám a valódi konzervatívok nem hisznek olyan radikális, populista politikában, amelyet az Orbán-kormány folytat, s ellene vannak mindenféle forradalomnak, így a fülkeforradalomnak is.
Orbánék elmagyaráztatták, miért közérdek, ha minden hozzájuk tartozik
Az önállótlanná tett Alkotmánybíróság olyan zsilipet nyitott meg a kormányzati médiakonglomerátum létrehozásának védelmében, amely bármely területen tág teret adhat az Orbán-közeli monopóliumoknak.
Bármifajta konzervatív alapvetés a joguralom, a korlátozott kormányzati szuverenitás, a képviselet elve és a civil társadalom erősítésének talaján áll – márpedig pont ezek azok az értékek, amelyeket az Orbán-kormány messze eltolna magától.