Terített betli: káosz és kavarás az ellenzékben
Sokkal inkább egymással és magukkal vannak elfoglalva az ellenzéki pártok, mintsem a Fidesszel.
A koronavírus megjelenése óta eltelt heteknek egyértelműen a kormány volt a nyertese. A rendkívüli időszak végén az ellenzék megpróbálta rendezni sorait – ebből egyelőre annyi látszik, hogy még inkább összekuszálta őket. A Momentum tisztújítása általános megrökönyödést okozott, a Jobbiknál folytatódtak a kilépések, az MSZP pedig rém kínos videós botrányba keveredett.
Sokan fölkapták a fejüket, amikor kiderült, hogy a Momentum napokban megválasztott új elnökségébe nem került be a párt két ismert politikusa, Donáth Anna európai parlamenti képviselő és Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes.Bekerült viszont egy volt fideszes országgyűlési képviselő, Körömi Attila. Nem is a Fidesz-múltja váltotta ki a legnagyobb megütközést, hanem az, hogy képviselőként egykor nem szavazta meg az uniós csatlakozást, támogatta viszont a budapesti olimpiarendezést, és 2004-ben a szélsőjobboldali Jobbikhoz csatlakozott.
Fekete-Győr András maradt a Momentum elnöke
Az elnökség bővült és az összetétele is változott.
Fekete-Győr András, a tisztségében megerősített Momentum-elnök és az érintett azzal magyarázkodott: a ratifikáció elutasítása igazából annak szólt, hogy a képviselő népszavazást szeretett volna, és különben is az összes eddigi pártjában a polgári Magyarország ideáját kereste.
Most azt hagyjuk, hogy az ominózus országgyűlési voksolást megelőzte egy referendum az EU-csatlakozásról. Érdekesebb, hogy egy digitális bennszülöttként fölnőtt generációt képviselő párt hirtelen elfelejtkezett az internet létezéséről. Körömiről pillanatok alatt derült ki, hogy nem mond igazat. Egy, a Jobbik honlapján föllelhető interjúban maga árulta el, hogy már a népszavazáson is nemmel szavazott a csatlakozásra; utóbbit egyenesen károsnak nevezte.