Tóta W.: Hazugságkutató Intézet

4 perc

2020.12.21. 12:30

A Magyarságkutató Intézet kábé egymilliárdból nettó hazudik, leírhatatlan gagyi minőségben. Ezzel valóban megmutatja, mi a magyar most.

A tavalyi év első napján jött létre a Magyarságkutató Intézet, Kásler Miklós emberminiszter kezdeményezésére, nyolcszázmillió forint kezdőtőkével. Ebből lett neki régészeti, eszmetörténeti, archeogenetikai kutatóközpontja, és ezeknek mind vitéz vezetői. Az intézet feladata pedig tudományos kérdések tisztázása, mert mi mást is várnánk egy kutatóintézettől.

A Jet Propulsion Lab például azt kutatja, hogyan lehet leszállni a Jupiter holdjaira, a Pfizer pedig a koronavírus elleni oltást. Egyikük sem elégedhet meg jól hangzó mesékkel, mert végül tényleg le kéne szállni, az oltást beadni, és annak működnie kell. Nem oké, ha a szonda becsapódik, vagy ha a páciens meghal.

A magyarságkutató élete ennél sokkal, sokkal vidámabb. Valóság és számonkérés nem szomorítja őt. Kitápászkodik az ágyából, megvakarja a tökét, esetleg masszírozza is kicsit, közben Kásler úrra gondol, kurvára ráér. Két éve volt összerakni egy nem egész egyórás bábfilmet. Csak a hazugságokat kellett összeválogatnia.

Lázár Ervin az új célpont a Meseország mindenkié könyv után

A Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársa szerint Lázár Ervin meséiben olyan képzavarok vannak, amelyek nincsenek jó hatással a gyerekek egészséges fejlődésére.

Az eredmény: a szonda becsapódik, a páciens meghal, a kártyavár összedől. A pozsonyi csatáról szóló filmről már bemutatása előtt tudható, hogy ordas hazugságokat, elemi tévedéseket tartalmaz, tudományhoz, kutatáshoz, valósághoz pedig pont annyi köze van, mint egy másodosztályú, baszós-kardozós fantasynek.