Unokahúga szerint Trumpot az apja formálta krónikus hazudozóvá

8 perc

2020.07.13. 13:00

Mary Trump a magánember Donald Trumpról igyekezett lerántani a leplet sikerkönyvében, egyebek mellett fékezhetetlen – de sebezhetőséget rejtő – nárcizmussal és az egyetemi felvételin elkövetett csalással vádolva nagybátyját. Az már korábban is kiderült, hogy Trump szeretetet adni nem tudó apja pénzével kisegítve futotta be üzletemberi karrierjét, ami feleannyira sem sikeres, mint ahogy állítja.

„Egy bohóc, soha nem fog sikerülni neki” – Mary Trump szerint ezt mondta nagynénje, Maryanne, amikor 2015-ben meghallotta, hogy az öccse, Donald Trump bejelentette indulását az amerikai elnöki posztért. Mary Trump pedig visszautasította a nagybátyja meghívását a 2016-os elnökválasztás eredményváró estjére, mert biztos volt benne, hogy nem tudja eltitkolni az örömét afölött, hogy a demokrata Hillary Clinton nyert. Nem így történt. Trump az USA elnöke lett, az unokahúga pedig Túl sok és soha nem elég: Hogyan hozta létre a családom a világ legveszélyesebb emberét (Too Much and Never Enough: How My Family Created The World’s Most Dangerous Man) címmel könyvet írt, ami kedden jelenik meg.

Az amerikai sajtóhoz eljutottak példányok a könyvből, aminek a megjelentetését Donald Trump, valamint az öccse, Robert Trump is bírósági úton igyekezett megakadályozni, de nem sikerült. Az eddigi kiszivárgott részletek alapján nem véletlenül, hiszen Mary Trump nem fukarkodik olyan családi történetekkel, amelyek finoman szólva sem hízelgőek az amerikai elnökre.

A legnagyobb visszhangot azt kapta, hogy azt állítja,

Trump maga helyett jó pénzért mást küldött az egyetemi felvételihez szükséges központi vizsgára (SAT),

ami az 1960-as években megoldható volt, hiszen nem kértek fényképes igazolványt, elég volt a nevet bemondani.

Mégis megjelenhet egy újabb botránykönyv Donald Trumpról

Az amerikai elnök unokahúga, Mary Trump könyve július végén került volna piacra, először még felfüggesztették a kiadását.

A hírbe hozott – már elhunyt – diáktárs hozzátartozói cáfolták, hogy a rokonuk hajlandó lett volna más helyett megírni a felvételit, az elnök szóvivője pedig hazugságnak minősítette az állítást. Trump mindig is büszkén említette, hogy felvették a Pennsylvaniai Egyetem Wharton üzleti iskolájára, ami az országban az egyik legjobbnak számít. Azt is sűrűn hangoztatta, hogy szerepelt a dékáni dicsérő listán, amire viszont nem találtak bizonyítékot. Az unokahúg könyve kapcsán ugyanakkor megemlítik, hogy Trump ügyvédje, a feltételes szabadlábra helyezési szabályainak megsértése miatt a börtönbe éppen visszaküldött Michael Cohen azt vallotta, a 2016-os kampány idején a főnöke utasítására levélben fenyegette meg perrel az egyetemet, ha az nyilvánosságra hozza a SAT-eredményt.

Fred Trump és Donald gyermekkora:

Mary Trump szerint a nagybátyja ma is az a kisgyerek, aki próbál megfelelni a szeretetet adni nem képes, ám annál több szigorú követelményt állító, rideg, szociopata apjának, Fred Trumpnak, akitől azt tanulta, a sikerhez csalásokon keresztül vezet az út, és mindent, illetve mindenkit csak anyagi szempontokból szabad megítélni. Fred Trump csalódott az elsőszülött, a nevét tovább vivő fiában – ezt nemcsak annak lánya, Mary Trump állítja a mostani könyvében –, mert azt nem érdekelte a családi ingatlanüzlet, ezért a középső fiát, Donaldot szemelte ki az örökösének. Aki hamar megtanulta, hogy nem lehet olyan „gyönge”, mint a bátyja, ezért igyekezett minden téren megfelelni az apjának. Közben pedig kegyetlen volt az öccsével, Roberttel, rendszeresen eldugta például annak kedvenc játék teherautóit.