Gyógyszereladások világszerte
Újabb rekordot döntöttek tavaly a gyógyszereladások - derül ki az iparág vezető információszolgáltató cége, az amerikai IMS Health felméréséből.
Az eladások 7 százalékkal, 602 milliárd dollárra
HVG |
Újabb rekordot döntöttek tavaly a gyógyszereladások - derül ki az iparág vezető információszolgáltató cége, az amerikai IMS Health felméréséből.
Az eladások 7 százalékkal, 602 milliárd dollárra
HVG |
A gyógyszergyártók húzhatják a piacot csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén.
A gyógyszerek költségei, melyekről annyit beszélünk, világszerte csupán 10–20 százalékát teszik ki egészségügyre szánt állami költségvetésnek – derül ki többek között az AstraZeneca vállalati felelősségvállalás (CR) jelentéséből.
Megveszi a berlini Schering gyógyszergyárat a Bayer AG, miután alaposan ráígért a vételi ötlettel elsőként piacra lépett hazai versenytárs, a Merck ajánlatára.
Orbán Viktor úgy fejezi be az uniós elnökséget, ahogy kezdte: egy sor látogatással a „békemisszió” keretében. Elment Mar-a-Lagóba Trumphoz, telefonált Putyinnak Moszkvába, majd meglátogatta Erdogant Ankarában, ám ezért kemény bírálatot kapott Ukrajnából – írja a hongkongi South China Morning Post.
Kifut az időből a magyar miniszterelnök, mert ha nem teljesíti az EU feltételeit, végképp lemondhat egymilliárd euró brüsszeli támogatásról. Bár ő azt bizonygatta még pár napja, hogy az ország bizonyosan megkapja ezt a pénzt, de kilátásba helyezte, hogy ellenkező esetben megvétózza a jövő évi közösségi költségvetést – fejti ki Sven Christian Schulz, a RadioNetzwerkDeutschland hírszolgálattól, amely tucatnyi német sajtóorgánum hálózata.
Ismét szorul vissza Magyarországon a igazságszolgáltatás függetlensége, idéz magyar civileket az EUobserver. Az európai gazdaság visszaszorul az USA mögött, írja a Times. Marine Le Pen a Trump-féle forgatókönyvet alkalmazza Franciaországban, írja a Washington Post szerzője. Az Independent szerint a Nyugatnak meg kell gátolnia, hogy Szíriában működésképtelen legyen az állam. A NYT szerzőjének kommentárja szerint nem jó, de nem is felháborító, hogy a feldühödött tömegek a bosszú nevében feldúlták Damaszkuszban az elnöki palotát. A Financial Times szerint helyes, hogy a román Alkotmánybíróság eltörölte az elnökválasztás eredményét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Műkritikusok Nemzetközi Szövetsége (AICA) nemrég tette közzé 2024-es globális felmérésének eredményeit, amely a művészeti kritika területén dolgozók helyzetét vizsgálta. A kutatás célja az volt, hogy átfogó képet nyújtson a szakmában dolgozók demográfiai összetételéről, munkakörülményeiről, fizetési struktúráiról, valamint szakmai motivációiról. A világ 59 országából érkezett válaszok betekintést nyújtanak a szakma globális kihívásaiba és lehetőségeibe. Ugyan a válaszadók arányában a magyar részvétel kimutathatatlanul alacsony, de a globális felmérés számai így is sejtetik, hogy jelentős szakadék tátong a nyugat-európai és észak-amerikai válaszadók helyzete, valamint a hazai körülmények között.
„Többször megkérdeztem, hogy nem félnek-e. Mindig mosolyogva válaszoltak, hogy már megszokták a helyzetet. Én ilyenkor nagyon rosszul éreztem magam” – mondta a HVG-nek Stark Tamás történész, az Ungváron most lezárult konferencia magyar szervezője. Miért tartanak a deportálástól az ukrán történészek? Hogyan ítélik meg ma a németeket kiűző szovjet katonákat? És a holokausztban játszott ukrán szerepet? Interjú.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Németvölgyben jártunk.