A német kormányszóvivő szerint a volt brit miniszterelnöknek „mindig megvolt a saját viszonya az igazsághoz”.
Elutasította a német kormány Boris Johnson volt brit miniszterelnök állítását, amely szerint Berlin kezdetben azt szerette volna, ha Ukrajna gyorsan vereséget szenved az orosz invázió kezdete után. Így ugyanis elkerülhetőnek látták a gazdasági problémákat – írja a brit Independent.
„Egy ponton a németek azt a nézetet vallották, hogy ha bekövetkezik (a háború) – ami katasztrófa volna –, akkor jobb lenne, ha az egész gyorsan véget érne, és Ukrajna meghajolna” – nyilatkozta Johnson a CNN Portugalnak. A politikus úgy fogalmazott: Németországnak „mindenféle megalapozott gazdasági oka” volt arra, hogy így álljon a kérdéshez.
Johnson szavaira Steffen Hebestreit kormányszóvivő reagált szerdán. Azt mondta, kísértést érez arra, hogy angol nyelvre váltson, és azt mondja, „utter nonsense”, azaz teljes képtelenség, amit a brit politikus mondott.
„Tudjuk, hogy a nagyon szórakoztató volt miniszterelnökek mindig megvolt a saját viszonya az igazsághoz” – magyarázta a szóvivő, aki felidézte, hogy Olaf Scholz német kancellár már február 27-én, három nappal az orosz offenzíva kezdete előtt beszédet tartott a német parlamentben Ukrajna védelmében. „Azt hiszem, a tények nem igazolják az interjúban elhangzott utalásokat” – fűzte hozzá Hebestreit.