Világ MTI 2019. augusztus. 28. 17:48

Mindent adott, hogy Giuseppe Conte legyen a régi-új olasz miniszterelnök

A Demokrata Párt is támogatja a jelölését. Nagyon úgy tűnik, hogy Matteo Salvini tényleg elszámolta magát a kormánybuktatással.

Az olasz balközép Demokrata Párt (DP) főtitkára megerősítette, hogy pártja támogatja az Öt Csillag Mozgalom (M5S) által miniszterelnöknek jelölt Giuseppe Contét.

Nicola Zingaretti a Sergio Mattarella államfővel tartott megbeszélése után ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy szerinte Giuseppe Conte lesz „az egyetlen közös eleme” az eddigi és a most létrehozandó kormánynak, mivel a PD minden másban váltást sürget, egy „teljesen új politikai és társadalmi idény” elindításával Olaszországban.

Az M5S és a PD azt követően kezdett koalíciós tárgyalásokba, hogy felbomlott az M5S és a Matteo Salvini vezette Liga közötti koalíció, és a múlt héten az eddig is miniszterelnök Conte lemondott posztjáról.

„Véget akarunk vetni a gyűlölet, a harag, a félelem időszakának” - fogalmazott a PD-főtitkár az utóbbi egy év kormányzására utalva.

Sergio Mattarella államfő a Hajrá Olaszország, a Liga, majd az Öt Csillag Mozgalom delegációjával zárja a kormányalakítási konzultációkat. Tervek szerint az államfő legkésőbb csütörtökön megbízhatja Giuseppe Contét az M5S-PD kormány megalakításával.

Az olasz kormányválság fejleményeiről ebben a cikkünkben olvashat bővebben:

Csodafegyvernek hitte Salvini a kormánybuktatást, most mégis ő láthatja kárát

Salvini Donald Trump csodafegyverét vetné be Olaszországban, de először is egy parlamenti választást harcolna ki, hogy megszilárdítsa hatalmát. A politikai elit többi tagja nem lelkesedik ennyire a választásért, de egyelőre senki nem találta meg a jó megoldást.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.