2012. május. 13. 20:29 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 13. 20:23 Világ

Levelet írt egymásnak Abbász és Netanjahu

Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő levele, amelyet küldötte útján adott át Mahmúd Abbász palesztin elnöknek, nem válaszol a "központi problémákra" - mondta a Palesztinai Felszabadítási Szervezet (PFSZ) főtitkára.

Jászer Abed Rabbo vasárnap felolvasott sajtóközleménye szerint Netanjahu üzenete "nem tartalmaz világos válaszokat azokra a központi problémákra, amelyek gátolják a tárgyalások újrafelvételét". Az izraeli miniszterelnök levelét személyes megbízottja, Jichák Molho szombat este adta át Rámalláhban, a Palesztin Hatóság székhelyén.

A palesztin elnök április közepén írt levelet az izraeli kormányfőnek, akit a tárgyalások újrafelvételére szólított fel. A levélben és szombaton Molhónak is megismételte, hogy kisebb és kölcsönösen elfogadott területcserék mellett az 1967 júniusa előtti határokat tekinti tárgyalási alapnak, emellett követeli a ciszjordániai és kelet-jeruzsálemi zsidó telepek bővítésének befagyasztását, valamint "minden palesztin fogoly szabadon engedését", főként az (1993-as) oslói egyezmény előtt bebörtönzöttekét.

Az Abbász korábbi levelére válaszoló üzenet konkrét tartalmát eddig nem hozták nyilvánosságra. Egyes források szerint az a Netanjahu-kormánynak a béketárgyalások felújításához szabott feltételeit sorolja fel, míg egy izraeli illetékes szerint, akit a Háárec című baloldali lap idézett, a béketárgyalások "előfeltételek nélküli" felújítását javasolta levelében az izraeli miniszterelnök, vagyis elutasította a telepbővítések előzetes leállítását is.

Abbász és Molho találkozója után a felek közös közleményükben azt tudatták, hogy Izrael és a Palesztin Hatóság elkötelezett a béke megteremtése mellett, és a felek remélik, hogy a levélváltás hozzájárul e cél eléréséhez.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.