2012. január. 28. 20:24 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 28. 20:23 Világ

Februárban derül ki, maradjanak-e Szíriában az Arab Liga tagjai

Csak február elején döntenek az Arab Liga külügyminiszterei arról, hogy folytatódjék-e a pánarab szervezet szíriai megfigyelőinek a tevékenysége, amelyet a fokozódó erőszakra hivatkozva szombaton függesztettek fel.

Az Arab Liga magát megnevezni nem akaró képviselője a Reuters brit hírügynökségnek szombaton úgy nyilatkozott, hogy minden valószínűség szerint a február 5-ével kezdődő héten döntenek a szíriai megfigyelői misszió sorsáról az Arab Liga külügyminiszterei, de még nincsen végleges döntés e találkozó időpontjáról. Felhívta a figyelmet arra, hogy Nabíl al-Arabinak, a pánarab szervezet főtitkárának jogában áll bármelyik pillanatban úgy dönteni, hogy távozásra szólítja fel  a megfigyelőket, ha úgy értékeli, hogy veszélyben van az életük, vagy többé már nem tudják teljesíteni megfigyelői feladataikat.

Szíria csalódottságát és meglepetését fejezte ki az Arab Liga megfigyelői tevékenységének a szombati felfüggesztése miatt. Az állami televízió adott hangot mindennek, hozzáfűzve: a döntést azt követően jelentették be, hogy a liga a megfigyelői tevékenység egy hónapos meghosszabbítását kérte. A televíziós híradásban úgy fogalmaztak, hogy "a döntésnek kedvezőtlen hatása lesz, és nyomás alá helyezi a (Biztonsági Tanácsban kezdett) tárgyalásokat külföldi beavatkozás elérése érdekében, valamint bátorítani fogja a fegyveres csoportokat az erőszak növelésére".

Az állami televízió szerint "Szíria elkötelezett marad az arab megfigyelői misszió sikere, valamint a megfigyelők megvédelmezése mellett".


 

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.