2011. április. 04. 09:31 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 04. 09:57 Világ

A 2009-ben lezuhant Air France-gép újabb darabjait találták meg

Víz alatti kutatócsapatok az Air France légitársaság csaknem két éve lezuhant, 447-es számú járatának több darabját találták meg az Atlanti-óceánban, újabb reményt keltve, hogy fény derül a 228 ember halálát okozó szerencsétlenség okaira.

A korábbi kiterjedt és költséges kutatások nem tudták kideríteni, pontosan mi történt 2009. június 1-jén a Rio de Janeiróból Párizsba tartó Airbus (A330-203) géppel, miután nagy magasságban viharba került. A légi baleseteket vizsgáló francia BEA hivatal vasárnap éjjeli közleményében először azt jelentette be, hogy az Alucia kutatóhajó csapata "egy repülőgép darabjait lokalizálta (...) az elmúlt 24 órában", majd azt, hogy a darabokat a 447-es járat részeiként azonosították.

A hivatal nem közölte, hogy a gép mely részeire találtak rá, de azt ígérte, hogy további részletekkel szolgál majd. Az újabb, ezúttal már negyedik keresési erőfeszítés fő célja a korábbiakhoz hasonlóan a fekete dobozok fellelése, mert azok adatai alapján remélik kideríteni a súlyos repülőgép-katasztrófa okát.

A kutatásnak a múlt hónapban új lendületet adott, hogy egy francia vizsgálóbíró emberölés miatt nyújtott be vádemelési javaslatot az Air France és a gépet gyártó Airbus cég ellen. Szakértők szerint ugyanis csak a repülési adatok és a fekete dobozok hangfelvételei adhatnak választ arra, ki vagy mi okozta a balesetet. Az Air France és az Airbus mintegy 12,5 millió dollárt költ az újabb keresésre. A három előző kutatóakció körülbelül 28 millió dollárba került. A mostani után terveznek még egy újabb, ötödik küldetést is. 

 

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.