2010. december. 14. 11:54 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. december. 14. 16:28 Világ

Bizalmat szavaztak Berlusconinak, összecsapások törtek ki

Az előzetes várokozásoknak megfelelően bizalmat szavazott az olasz kormányfőnek kedden délelőtt a szenátus, és igaz, alig néhány szavazattal, de Silvio Berlusconi az olasz képviselőházban is túlélte a bizalmatlansági indítványt. A döntés után utcai összecsapások törtek ki Rómában.

Berlusconi a képviselőházi ülésen
MTI/AP

Az olasz törvényhozás felsőházában 162-135 arányban szavaztak arra, hogy a Berlusconi vezette kormány a helyén maradjon. 

A jobbközép kabinetre a koradélutáni órákban meglehetősen nehéz próbatétel várt, az alsóházi voksolás, amelynek kimenetele bizonytalan volt azt követően, hogy Berlusconi és egykori szövetségese, a házelnök Gianfranco Fini útjai szétváltak. Harmincöt Fini-párti honatya fordított hátat Berlusconinak, aki így gyakorlatilag elvesztette kényelmes többségét az alsóházban.

A képviselőházban ugyanakkor - a szenátussal szemben - mindössze 3 szavazaton múlott az indítvány elutasítása, így a jobbközép kormány jövője bizonytalan, amennyiben ezzel a többséggel nehéz lesz törvényeket alkotni. 

A döntés után utca összecsapások törtek ki Rómában, a Berlusconi távozását követelők kövekkel és üvegpalackokkal dobálták meg a rendőröket, aki könnygázt is bevezettek az olasz fővárosban - írta a CNN. A csatorna beszámolója szerint az összecsapások helyszínén kisebb tüzek égnek és hangos robbanásokat is lehet hallani. A rendőrség a CNN tudósítója szerint lassan, de biztosan szorítja vissza a tüntetőket az egyik legismertebb bevásárlóutcán, a Via del Corsón.    

A rendőrség könnygázt is bevetett
MTI/EPA
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.