Konok Péter
Szerzőnk Konok Péter

Arról, hogy tetszettünk rendszert váltani, és hogy mire mentünk vele.

"Mintha valamikor Mohács után jött volna össze az elit – mikor a csatát követően a törökök végigsöpörtek az országon, majd kivonultak, hogy még évekig vissza se nézzenek. De az ország megvédése érdeklődés hiányában mégis elmaradt. Ez egyszerűen ilyen ország, úgy látszik. A levegőben lehet valami, a földben, az ivóvízben? Szvatopluk átka okozta? Szívcsakra? Vagy éppen a gyászos körmű jobbágyok, akik – úgymond – az állam csecsét szívják, ha pedig rájuk jön az elégedetlenkedhetnék, hát rögtön Dózsa-felkelést csinálnak?"

(...)

"Nagyon régen nem éltünk már ilyen rosszul. A régi hátrányok mind visszajöttek, sőt. Elsúlyosbodott a rendszer, amit állítólag leváltottunk. Ránk kövesült. A képünkbe röhög. A kevéske előnyből meg semmi sem maradt. A villanyt kikapcsolták, a frizsiderszocializmus leolvadt, a kaját kilopták belőle. Lett helyette hamisgulyás-kapitalizmus. Ahol még a levesosztás is felforgató tevékenység."

Az írás teljes terjedelmében a HVG e heti számában olvasható.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.