Tech techline.hu 2012. április. 19. 15:00

Sokat lendít a szoftverek népszerűségén a Timeline

A Timeline a Facebook legtöbbet kritizált szolgáltatása.

A Timeline a Facebook legtöbbet kritizált szolgáltatása. Adatvédelmi szempontból érdekes vitákra ad alkalmat, a felhasználók többsége azonban szereti, még Obama elnöknek is van. Sőt, a Facebook rajongók roppant kreatívan használják a grafikus felületet is. A szakma és a kritikusok nem szeretik, a felhasználók elfogadták – van azonban egy réteg, akinek kifejezetten kapóra jön az idővonal, ez pedig a fejlesztők. A legtöbb applikáció, ami integrálta a Timeline-t egy nap alatt, ismeretlen alkalmazásból internetes sikertörténetté vált. Egy hónappal ezelőtt, a felhasználók többségének fogalma sem volt róla mi az a „Viggy”. Február végén a fejlesztők integrálták a szolgáltatásba a Timeline-t. A Viggy márciusra a legtöbbet letöltött alkalmazás lett az iTunes-ban.

Timeline - az elnöknek is van. Kikerülhetetlen szolgáltatás?

Egy hónap alatt az első helyre ugrani szép teljesítmény: a Viggy mellesleg ugyanaz mint az Instagram, csak képek helyett videókkal dolgozik. A Viggy elindulása óta 60 000 felhasználót gyűjtött, ez szép mennyiség, de nem egy sikertörténet. A Timeline integrálás utáni első hónaptól már napi (!) 300 000 felhasználóval bővül a Viggy-tábor, most tartanak 1,7 millió regisztrációnál és a lendület még folytatódik… Ugyanez a formula több szoftver esetében is megfigyelhető: ismeretlenség, Timeline-beépítése, majd világsiker. Ezt az utat járta be a Pinterest, iHeartRadio, Foodspotting, Flixster, Diamond Dash és még sorolhatnánk. Ha megfigyeljük a top 10 legnépszerűbb alkalmazást, szinte mindegyik mostanában vezette be a Timeline-t. A tanulság? Nos, ha fejlesztők vagyunk és közösségi alapokra épülő alkalmazást készítünk, jobban járunk, ha belepakoljuk a Facebook idővonal-támogatást. Bármennyire is vitatott a szolgáltatás…

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.