A 640 ezer lakosú kínai Kujhszi városában egy olyan államilag támogatott alkalmazást adtak ki a helyieknek, ami a Tinderhez hasonlóan segítené a párkeresést.
Egyedi módon érné el Kína, hogy több fiatal kössön házasságot az országban. A The Guardian beszámolója szerint a kelet-kínai Csianghszi tartomány egyik városában most állami randialkalmazással szeretnék elérni, hogy az emberek egymásra találjanak.
A 640 ezer lakosú Kujhszi városa egy olyan alkalmazást indított el, ami az egyedülálló helyi lakosok adatait használja fel egy párkereső platform felépítéséhez. Az alkalmazás a Palm Kujhszi nevet kapta – írta meg az állami China Youth Daily.
A tervek szerint az egész tartományra kiterjesztenék majd az alkalmazást, hogy növeljék a házasságok számát, ami az elmúlt években folyamatosan csökkent. A felmérések szerint 2021-ben 1000 főre 5,4 házasság jutott Kínában, míg az Egyesült Államokban hat.
„Túlhajszoltak vagyunk, nem gondolunk gyerekvállalásra"
Az év végére már nem Kína, hanem India lesz a világ legnépesebb országa. Bár a kormány egyre több eszközt bevet, ezek egyelőre hatástalanok a demográfiai krízis ellen. Nagyon sok kínai fiatal nem szeretne nemhogy három, de egy gyereket sem vállalni. A munkaerőpiac zsugorodása és a szociális ellátórendszer túlterheltsége az egyik legnagyobb probléma az ázsiai országban.
Csianghszi más részein eközben olyan eseményeket szerveznek, ahol a fiatalok egymásra találhatnak. Ez nagyban hasonlíthat a nemzeti táncválasztó, párválasztó eseményre, amivel a 2010-es évek elején szerették volna Magyarországon közelebb hozni a fiatalokat egymáshoz.
Az államilag támogatott partnerkereső szolgáltatással kapcsolatos online reakciók vegyesek voltak. A kínai közösségi oldalon, a Weibón sokan arról írtak, hogy a kezdeményezésnek köze lehet ahhoz, hogy növekedjen a születések száma az országban. A kínaiaktól azt várják, hogy „disznóként szaporodjanak” – írta egy felhasználó a The Guardian szerint.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.