Kiberbiztonsági fenyegetésektől és kibertámadásoktól tartanak.
Az Európai Bizottság és az Európai Tanács után az Európai Parlament (EP) is megtiltja munkatársainak, hogy a kínai ByteDance tulajdonában álló TikTokot használják a vállalati és a mobileszköz-szolgáltatásába bevont személyes eszközeiken.
Az EP illetékes főigazgatósága a körülbelül 8 ezer munkavállalóhoz eljuttatott levelében arról tájékoztatott, hogy Roberta Metsola elnök, valamint Alessandro Chiocchetti, az elnöki iroda kabinetfőnök-helyettese úgy döntött: március 20-tól tilos a TikTok használata vagy telepítése.
Attól kezdve az intézmény hálózataiból elérhetetlenné teszik a TikTok webes felületét is – írták, és hozzátették: erősen ajánlott, hogy az EP-képviselők és munkatársaik távolítsák el az alkalmazást magánhasználatban lévő személyes eszközeikről is.
A levél szerint „kiberbiztonsági aggályok vetődtek fel a TikTok közösségi médiaplatform használatával kapcsolatban, különös tekintettel az adatvédelemre és külső szereplők általi adatgyűjtésre”. A már telepített TikTok alkalmazásokat a lehető leghamarabb el kell távolítani.
Az Európai Bizottság és az uniós tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács csütörtökön döntött a TikTok használatának tiltásáról. Indoklásuk szerint az intézkedés célja az intézmények birtokában lévő adatok és információk védelme, valamint az, hogy megóvják az intézményeket a kiberbiztonsági fenyegetésektől és az olyan tevékenységektől, amelyek kibertámadásokhoz vezethetnek.
Már korábban is felmerültek gondok a TikTok háza táján, tavaly decemberben például az amerikai szenátus döntött úgy, hogy nem lehet letölteni az alkalmazást a kormányzati készülékekre. Nagy valószínűséggel az sem használt a közösségi médiaapplikáció jó hírének, amikor az amerikai döntés után néhány nappal kiderült, hogy a cég négy alkalmazottja brit és amerikai újságírók után kémkedett.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.