A texasi hőhullám idején csökkentett üzemmódban működtek az egyik legnagyobb bitcoin-telep gépei. A döntés nagyon is kifizetődő volt.
A bitcoin (vagyis az egyik legismertebb kriptopénz) bányászata óriási energiát igényel, ha valaki érdemi mennyiséget szeretne összegyűjteni belőle. Többen ezért hatalmas gépparkokat üzemeltetnek, és ipari körülmények között végzik a munkát. Ilyen létesítményekből több is működik a világban, az egyik legnagyobb pedig Texasban található.
A folyamat mögötti cég, a Riot Blockchain most azonban nem azért került be a hírekbe, mert akkora összeget keresett volna. Vagyis de, csak nem úgy, ahogy gondolnánk: ezúttal ugyanis a gépek kikapcsolása volt nagyon kifizetődő.
265 ezer forintot keres naponta a fenegyerek, aki 78 darab RTX 3080-assal bányássza a kriptopénzt
Simon Byrne az ethereum kriptovalutát bányássza a méregdrága GPU-kkal. Amikből egy seregnyivel rendelkezik.
A Rio által üzemeltett telephely 750 megawattos teljesítménnyel dolgozik, ami „békeidőben” sem kevés – hát még akkor, ha közben mindenkinél magasabb lesz a fogyasztás, mert többen működtetnek klímát, ventilátort, stb. A cég ezért a hőhullám idejére visszább vett a fogyasztásból, hogy a hálózat által elérhető kapacitást jobban szét lehessen osztani.
A tőzsdén is jegyzett cég ezen pedig 9,5 millió dollárt, vagyis több mint 3,6 milliárd forintot nyert idén júliusban. A Bloomberg szerint ez az összeg majdnem kétszer magasabb, mint a cég által az utolsó időszakban értékesített bitcoinok után járó pénz: az ugyanis „csak” 5,6 millió dollárt tett ki.
Az érdekes helyzethez persze más is hozzátartozik: a Riot komoly partnerséget kötött a helyi tanáccsal, ami az energia optimális kihasználásában működik közre. Ők pedig már a hőhullám előtt jelezték, hogy a bányászok húzzák be a féket. A Riot eleget a kérésnek, ami pedig dollármilliós köszönetként nyert formát. Ezt az összeget azonban – bár az értéke nyilván így sem lebecsülendő – nem készpénzben kapják meg, hanem egyfajta jóváírásként, amivel a kiadásokat csökkentik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.