A német döntéshozók szerint a gyártóknak a jelenlegi három helyett hét éven át kellene vállalniuk, hogy biztonsági frissítést adnak egy telefonhoz.
A mobilgyártók általában két-három éven át kínálnak szoftverfrissítést az általuk gyártott készülékekhez, és még néhány évig biztonsági frissítéseket is készítenek hozzájuk. Ha azonban valaki nem egy csúcsmobilt, hanem egy középkategóriás telefont vásárol, ez az időtartam rövidebb is lehet. Németország most ezen szeretne változtatni.
A Heise online alapján a The Next Web azt írja, a német döntéshozók egy olyan szabályozáson dolgoznak, amely előírná a gyártóknak, hogy hét éven át kötelező biztonsági frissítéseket kiadniuk a telefonokhoz. Emellett a javításra vonatkozó feltételeken is szigorítanának.
[Döntött az EU: rá kell majd írni az elektronikai eszközökre, mekkora a várható élettartamuk]
Ez utóbbi azt jelenti, hogy ha egy eszközt javítani kell, akkor az alkatrészeknek könnyen és elfogadható áron kell hozzáférhetőnek lenniük.
Ezzel szemben a Digital Europe, a Samsungot, az Apple-t és a Google-t is a sorai közt tudó érdekvédelmi szervezet egy hároméves frissítési előírást javasol. Ezt a legtöbb cég már be is tartja, a Samsung viszont már azt is vállalta, hogy az idei készülékeket négy éven át frissíti majd.
Mivel a világon egyre több mobil kerül piacra, a cégek érthető módon nem akarják kitolni a frissítési időszakot, ezzel ugyanis igen komoly pluszmunkára kényszerülnének.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.