Tech hvg.hu 2019. november. 22. 18:03

Az Apple titkolja, de a kínaiak azt mondják, jól mennek az iPhone-ok Kínában

Az Apple egy ideje már nem ad ki adatokat arról, hogyan fogynak az iPhone-ok. Mások viszont gond nélkül megteszik ezt, még ha kis számolásra is szükség van az adatok értelmezéséhez.

Jó híreket kapott az Apple Kínából: szeptemberben és októberben (amikor az Apple közel 10 millió készüléket szállított Kínába) jóval nagyobb volt az iPhone-ok iránti kereslet, mint egy évvel korábban, ugyanebben az időszakban. Az adatok a Kínai Technológiai Minisztérium alá tartozó Kínai Információs és Kommunikációtechnológiai Akadémiájától érkeztek.

Bár a kormányzati adatok az összes okostelefonra vonatkoznak, azért van két külön kategória, az androidos telefonok és egyebek, nos, az egyebek tulajdonképpen az iPhone-okat fedik. A Bloomberg gyors számítást is végzett, és úgy kalkulált, hogy az iPhone-eladások hat százalékkal nőttek Kínában 2018-hoz képest, és ebben kiemelkedő szerepe van az iPhone 11-eknek.

Ezen belül is elsősorban az alapmodellnek, az iPhone 11-nek, az Apple ugyanis nagyon jól belőtte az árát, valamivel a tavalyi iPhone XR ára alá. Így az iPhone 11 a felső-középkategóriás androidos telefonok kihívójává tudott válni Kínában. Emellett még a havi fizetési lehetőség, illetve a csereprogramok is segítették az iPhone-ok értékesítését.

Az Apple piaci részesedését tovább javíthatja majd a várhatóan 2020 elején érkező, második generációs iPhone SE. Ebbe a készülékbe már az újabb technikai vívmányok is bekerültek, viszont az itthon 150 ezer forint körül várható. Itt olvashat róla bővebben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.