Igazi technikai bravúrnak számítanak az összehajtható telefonok. Fel is adják a leckét a telefontokok gyártóinak.
Csillagászati összegek kerülnek az összehajtható telefonok árcéduláira, legyen szó akár a Huawei Mate X-ről, akár a Samsung Galaxy Foldról. Aki kiad majd sok százezer forintnak megfelelő összeget egy ilyen készülékért, bizonyára szeretné minél jobban megóvni. És itt lépnek a képbe a telefontokok gyártói, akiknek nem lesz egyszerű dolguk az ilyesfajta készülékekkel. és nem csupán azért, mert a hajlékony műanyag kijelzők jóval kényesebbek a karcokra, mint az üvegpanelek, hanem azért is, mert egy-egy ilyen tok óhatatlanul is sokat fog rontani a telefon megjelenésén.
A Spigen tokkészítő is elismerte, hogy egyáltalán nem garantált a vizuálisan megfelelő végeredmény, de azért háromféle tokot (Thin Fit, Ultra Hybrid, Tough Amor) is készített a Galaxy Foldhoz – ezek a védelem mértékében térnek el egymástól.
Bármelyiket is nézzük közülük, nem állítható, hogy nem fognak rontani a Galaxy Fold megjelenésén, kérdés, mennyit ér majd meg a védelem a felhasználóknak, annak a felmérésnek az ismeretében, hogy sokaknál épp az esztétika kerül igen előkelő helyre.
Egy másik, telefon-kiegészítőket gyártó cég, a Zagg azt mondta el a The Verge-nek, hogy elkezdtek tokokat fejleszteni az összehajtható telefonokhoz, aztán le is álltak a fejlesztéssel. Akkor folytatják majd, ha konkrét modelleket kapnak a kezükbe, hogy azon lássák, mennyit ront a tok a készülék dizájnján. Addig nem is tudnak nyilatkozni funkcionális korlátokról.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.