A lap forrásai szerint a szállodavendégekén kívül még több millió amerikai állampolgár adatait lophatták el.
Kínai hackerek hajtották végre a Marriott szállodalánc elleni kibertámadást, amelynek révén mintegy ötszázmillió vendég adataihoz fértek hozzá – írja a The New York Times. A lap két nyomozásra rálátó forrástól úgy tudja, a támadók ezen kívül egészségbiztosítók és további több millió amerikai állampolgár adatait szerezték meg.
A hírforrások szerint a gyanúsítottak a kínai állambiztonsági minisztériumnak, az állam által ellenőrzött polgári hírszerzésnek dolgoznak.
A NYT értesülése szerint Donald Trump amerikai elnök kormánya Kína kereskedelem-, kiber- és gazdaságpolitikáját sújtó intézkedéseket tervez bevezetni az elkövetkezendő napokban. Ezek között szerepelnek a kínai hírszerző szolgálatoknak és hadseregnek dolgozó kínai hackerek elleni vádemelések – állította a lapnak négy, neve elhallgatását kérő kormánytisztviselő.
Keng Suang kínai külügyi szóvivő tagadta, hogy Pekingnek köze van a Marriott elleni kibertámadáshoz.
Kína határozottan ellenzi a kibertámadások minden formáját, és fellép ellenük a törvénynek megfelelően
– mondta, hozzátéve: ha kapnak bizonyítékokat, az illetékes kínai hatóságok lefolytatják a vizsgálatokat.
A Marriott november végén számolt be arról, hogy feltörték a hozzá tartozó Starwood Hotels foglalási rendszerét. A négy éve kezdődött adathalászat miatt félmilliárd felhasználó személyes, illetve bankkártyaadatai lehetnek veszélyben. A Marriott szerint az adathalászok 327 millió vendég esetében hozzáférhettek az útlevéladatokhoz, emellett telefonszámokhoz és e-mail-címekhez is. A többi érintett esetében a hackerek a bankkártyaadatokat is megszerezhették.