A facebookos Messenger Room pont úgy működik majd, mint egy Facebook-csoport és egy chat egyvelege. Bizonyos mértékben névtelenséget kínál majd.
Aki a 2000-es évek közepén már aktívan netezett, biztosan emlékszik az akkori legnagyobb magyar “közösségi oldalra”, a chat.hu-ra vagy a Gyalogló chatre, ahol különböző tematikus szobákban folyt a csevegés. Ott bárki bárkivel szóba állhatott, akár idegenként is beleszólhatott a beszélgetésfolyamba. Most valami hasonló terven dolgoznak a Facebook Messenger fejlesztői is, csak persze 2016-os köntösbe bújtatva a dolgot.
Az ausztrál The Courier Mail beszámolója szerint nemrég Ausztráliában és Kanadában is tesztelni kezdték a Messenger új funkcióját, ami épp az ilyen tematikus csevegőszobák létrehozását teszi lehetővé a felhasználóknak. Az adminok emellett meghívhatnak új tagokat, vagy jóváhagyhatják mások csatlakozási kérelmét vagy épp nicknevet választhatnak maguknak. Az elképzelés szerint a csevegőszobák ugyanis bizonyos mértékben névtelenséget is kínálnának a felhasználóknak.
Ennek eredményeként az új fejlesztés eltér a mostani csoportos csevegések létrehozására lehetőséget adó funkciótól, a szobába ugyanis olyanok is beléphetnek, akiket nem ismerünk. A szobák linkjeit ugyanis meg lehet osztani, így annak birtokában bárki csatlakozhat, vagy küldhet egy csatlakozási kérelmet. Vagyis a dolog olyan szabályok mentén működik majd, mint ami a közösségi oldalon a csoportok kezelésére is vonatkozik.
A Messengernek korábban volt már egy ilyen kísérlete: 2014 végén indították el a Room nevű funkciót, de nem volt túl sikeres. A bukásból azonban levonták a tanulságot, és a tervek szerint újult erővel vágnának a projektbe. Hogy mikor ér véget a teszt és mikor válik globálisan is elérhetővé a funkció, azt egyelőre nem lehet tudni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.