Tech hvg.hu 2016. november. 05. 13:00

Exodus? Újabb 40 millióan nem kérnek a Microsoft böngészőiből

A legújabb statisztikák szerint tömegesen hagyják el a felhasználók a redmondiak böngészőit.

Exodusként jellemzi a PC World azt, ami a Net Application legújabb adataiból kiderül, nevezetesen hogy októberben 40 millió felhasználó szakított a Microsoft böngészőivel, hogy áttérjen valami másra. Éves szinten még kevésbé lehet tetszetős (a Microsoft számára) a kép: 331 millióan nem kérnek az Internet Explorerből és az Edge-ből.

A két böngésző kombinált részesedése 28,39 százalék volt októberben, ez 2,3 százalékpontos esést jelent az előző hónaphoz képest. Ennél rosszabb csak májusban volt a helyzet, akkor 2,7 százalékpontos esést kellett elkönyvelni. Ami kicsit meglepő, a „szökevények” ezúttal nem csupán a Chrome-tábort erősítették, ugyanis a Firefox részesedése ugrott meg közel 2 százalékponttal, 11,14 százalékra. Mivel szeptemberben is bővíteni tudta felhasználói bázisát, a Mozilla böngészője szépen kiegyenlítette a múlt évben elszenvedett vesztséget.

Net Application

Ha tovább folytatósik az Internet Explorer és az Edge vesszőfutása, akkor – a Computerworld számításai szerint – decemberben összességében 25 százalék alá eshet a részesedésük, jövő márciusra pedig akár 20 százalék alá is.

Mint említettük, bár korábban elsősorban a Chrome-hoz pártoltak át a felhasználók, most ez a rendszer mindössze 0,6 százalékpontot javított szeptemberhez képest, ez mintegy a harmada az átlagos bővülésének. Ezzel együtt a piacnak több mint a felét (54,99 százalék) ez a böngésző birtokolja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.