A Szaturnusz északi sarkán egy óriási felhő van, amely most nem csak alakja, hanem színe miatt is igen érdekes jelenség: az évszakváltás miatt kék helyett arany színben pompázik.
Hexagonnak nevezik azt a különleges és nagy kiterjedésű felhőt, amely a Szaturnusz északi sarkán látható, és az eddigi ismereteink szerint a különböző sebességű szelek alakították hatszögletűre. Most viszont nem csak az alakja, hanem a színe miatt is érdekes, ugyanis kékről aranyszínre váltott. A NASA űrszondája, a Cassini készítette az alábbi felvételeket.
Az alsó képen látható színt vélhetően a szelekkel áramló aeroszol részecskék okozzák, amelyek most több napfényt kapnak. A bolygón tehát ugyanaz zajlik le, mint a Földön, vagyis évszakváltás történik – csak a Szaturnuszon ez sokkal látványosabb. A bolygó északi féltekéje 2017 májusában éri majd el a nyári napfordulóját, ennek ez az első jele.
A Szaturnuszon egy másik látványos jelenségre lettek nemrég figyelmesek: a gyűrűjét meggörbíti a holdja, ide kattintva meg is nézheti, hogyan.